Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto e-mail/Google na własnej domenie

Student ✭ ✭

Witam,

Zawsze myślałam, że żeby korzystać z Google Adwords/Gmail, muszę posiadać konto w domenie gmail.com.

Dzisiaj zauważyłam, ze moja koleżanka loguje się na konto Google w swojej własnej domenie np. basia@moja firma.pl). Po zalogowaniu w prawym rogu wyszukiwarki pojawia się "basia@moja firma.pl". Więc nie jest to żadne konto skojarzone, ponieważ nadal po zalogowaniu się widoczne jest wspomniane konto.

Moje pytanie - jak ona to zrobiła, ponieważ nie płaci żadnych dodatkowych pieniędzy za usługę Google Apps, bo tylko to mi teraz przychodzi do głowy. Koleżanka już nie pamięta, jak to zrobiła Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
września 2015

Dot.: Konto e-mail/Google na własnej domenie

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Zakładając konto Google można wybrać, czy posiada się własne konto e-mail a zakładane konto Google będzie tylko wykorzystywane do korzystania z innych usług, czy też nie posiada się konta e-mail i zakłada się również adres @gmail.com

W przypadku wybrania posiadania innego adresu e-mail, na skrzynkę przychodzi link do potwierdzenia. Po potwierdzeniu mam konto Google powiązane z adresem we własnej domenie.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeżeli chcesz używać poczty w swojej domenie i mieć silnik GMail musisz wykupić usługę Google Apps.

Używam Google Apps od dawna i jest ok. Dla mnie najważniejszą usługą/funkcjonalnością jest GMail i filtr antyspamowy:/

Jak widzisz poniżej możesz logować się do poczty w Twojej domenie poczta.????????.pl

Poniższy zrzut akurat dotyczy konsoli administracyjnej.

Google Apps

Nowa konsola administracyjna Google Apps film

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Zakładając konto Google można wybrać, czy posiada się własne konto e-mail a zakładane konto Google będzie tylko wykorzystywane do korzystania z innych usług, czy też nie posiada się konta e-mail i zakłada się również adres @gmail.com

W przypadku wybrania posiadania innego adresu e-mail, na skrzynkę przychodzi link do potwierdzenia. Po potwierdzeniu mam konto Google powiązane z adresem we własnej domenie.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭
Dzięki - działa!
Ale poczty Gmail w mojej domenie bez zapłaty za Google Apps, nie mogę mieć ?

Najlepszy Współtwórca
Przechodząc proces jak pisał Marek tworzysz konto Google - także masz dostęp do wszystkich usług Google na danym mailu.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
Stworzyłam konto Google w mojej domenie, ale jak chce stworzyć konto Gmail, to widzę pole "Wybierz Swój adres Gmail" i w polu tekstowym jest ...@gmail.com

Nie mam możliwości, żeby podać moją domenę.

Magister ✭ ✭ ✭
Sposób, który opisałem, wykorzystuję do powiązania tworzonego przez siebie konta AdWords z jedną ze swoich skrzynek pocztowych, aby nie musieć logować się na dodatkowego Gmaila (przekierowywać wiadomości) tylko wszystkie wiadomości związane z danym tematem mieć na skrzynce, której używam w tym zakresie.

Osobiście nigdy nie próbowałem dodać do takiego konta Google jeszcze poczty od Google, ale jego brak jest dla mnie zaletą a nie wadą. Mam skrzynki we własnych/firmowych domenach i uważam, że więcej mi nie potrzeba.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
możesz przekierować maile z gmaila na własnego maila
Dominik Myślak
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeżeli chcesz używać poczty w swojej domenie i mieć silnik GMail musisz wykupić usługę Google Apps.

Używam Google Apps od dawna i jest ok. Dla mnie najważniejszą usługą/funkcjonalnością jest GMail i filtr antyspamowy:/

Jak widzisz poniżej możesz logować się do poczty w Twojej domenie poczta.????????.pl

Poniższy zrzut akurat dotyczy konsoli administracyjnej.

Google Apps

Nowa konsola administracyjna Google Apps film