AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konkurowanie i stawki miedzy kopiami kampanii

Nowicjusz ✭

Planuję utworzyć kopię istniejącej kampanii reklamującej określony asortyment w sklepie internetowym.

Żeby móc reklamować dokładnie ten sam asortyment w drugim  sklepie chcę zrobić kopię i potem w tej kopii zmienię tylko linki kierujące do drugiego sklepu.

Pytanie czy nie wpłynie to na konkurowanie  ze sobą obu kampanii i wzrost stawek CPC?

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: Konkurowanie i stawki miedzy kopiami kampanii

Wschodząca Gwiazda
Chcesz na jednym koncie uruchomić dwie kampanie reklamujące te same produkty w dwóch różnych sklepach (pod dwiema różnymi domenami)?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dokładnie tak.

Najlepszy Współtwórca
Pytanie Tomka było podchwytliwe... a czytałeś jakiś (jakikolwiek) regulamin adwords?

Często się tk robi, gdy firma wchodzi na rynek, ale na pewno nie na jednym koncie i nie bliźniacze kampanie - chodzi mi tu o np. teksty reklam. Ale nadal to lekkie naciągnięcie zasad.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dzięki Dominik,

Możesz napisać coś więcej? Przyznam, że dopiero teraz poszukałem w regulaminach ale nie znalazłem nigdzie jakoby to było wbrew zasadom. Generalnie muszę mieć na jednym koncie (kwestie polityczne) reklamy reklamujące tez sam asortyment dla dwóch różnych sklepów internetowych. Czy wariant kopii kampanii jest zły?

Najlepszy Współtwórca
W wynikach powinna pojawiać się tylko jedna reklama dla konkretnego użytkownika/firmy - w extremalnym przypadku domeny.

Co do kopii. To w sumie Twoja decyzja, czy w wynikach będą pojawiały się Twoje identyczne teksty prowadzące do różnych stron.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
To na pewno jest możliwe? Nie jestem pewny, ale chyba na jednym koncie dla jednego słowa kluczowego pokaże się tylko jedna reklama(ta o lepszym rankingu), a że są to dwie rożne domeny nie ma tutaj znaczenia.

Najlepszy Współtwórca
Maciek nie lubię otwarcie rozmawiać o takich sytuacjach. Tomasz T nie napisał gdzie chce umieścić skopiowaną kampanię... więc nie sugerowałem oczywistego rozwiązania.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dominiku chodzi o to samo konto reklamowe.

Wschodząca Gwiazda
Tomaszu odpowiedź jest jedna : nie możesz reklamować dwóch stron, należące do Ciebie, na takie same frazy. Adaśko.

Najlepszy Współtwórca
No to tym bardziej się nie da. Nie tyle nie można reklamować dwóch stron na te same frazy na jednym koncie, co się nie da. Wyjaśnił to już maciekf.
Dominik Myślak