Obecnie 216 forumowiczów jest online
Obecnie 216 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konkurencja narusza regulamin, brak reakcji Google

Nowicjusz ✭

Witam,

Prowadzę dla swojego Klienta m.in. kampanię merchant. Jak to w każdej branży, ma on tez swoją konkurencję. Konkurencja postanowiła zwiększyć swoją widoczność w wynikach merchant dodając do zdjęć produktów duży napis "gwarancja najniższej ceny" na pomarańczowym tle. Efekt jest taki, że na 8 wyników merchanta jest zawsze min. 1 reklama tejże konkurencji, która jest znacznie bardziej widoczna niż inne. Do tego sama treść napisu zachęca do kliknięcia. Czy to nie jest aby naruszenie regulaminu AdWords? Takie zapewnienie dostałem na infolinii AdWords. Problem został zgłoszony 2x. I tak już jest rozpatrzany chyba 3  czy 4 miesiąc. Oczywiście bezskutecznie... Dostaję tylko info, że sprawa jest w toku. 

Czy ma ktoś sposób na to, aby popchnąć temat dalej? Pozdrawiam, Ł.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Schemat działania jaki przyjąłeś jest jak najbardziej poprawny.

Produkty mogą być na białym tle, chyba, że sam produkt jest koloru białego bądź bliski do białego, to wtedy można użyć czarnego tła.

Czy dzwoniąc do supportu korzystasz z numeru id konta AdWords czy MCK? Sugeruje zadzwonić i podać numer id MCK, a potem zgłosić problem.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Zgłaszałem z ID. Zgłaszałem przez formularz reklamacyjny. Sprawa nadal w toku i nikt nic nie wie... I tak już 3-4 miesiąc...:/

Najlepszy Współtwórca

Używaj ID MCK i musisz uzbroić się w cierpliwość - taka jest niestety droga takich zgłoszeń.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Ja w takich sytuacjach kontaktuję się z supportem albo na czacie albo telefonicznie.

To znacznie przyspiesza usunięcie reklam naruszających zasady.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Witaj. Były telefony, czaty, maile... Sprawa nadal w toku. Pozostaje mi gnębić ich dalej...