Obecnie 296 forumowiczów jest online
Obecnie 296 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kilka pytan o Dobuleclicka

Magister ✭

Hej,

Mam kilka pytan odnosnie DoubleClicka (mam nadzieje, ze ktos z was korzysta z tego narzedzia):

Interesuje mnie tylko opcja zarzadzania stawkami - wydaje mi sie, ze jest to DoubleClich search...

1) Czy to narzedzie pozwala zarzadzac stawkami w obu kampaniach - search i shopping?

2) Czy jest tam opcja zarzadzania stawkami w Bing (tez serach i shopping)

3) Jakie sa wasze opinie na temat tego narzedzia?

Dzieki

Student ✭

Cześć Krzysztof,

1) tak

2) tak

3) Rewelacyjne narzędzie dla klientów gdzie faktycznie widzimy uzasadnienie stosowania bardziej zaawansowanych rozwiązań, których nie posiada AdWords. Na szczególną uwagę zasługują: firmowe bazy danych, reguły automatyczne, strategie ustalania stawek czy floodlight. 

[ Edytowane ]
Magister ✭

Dzieki Adrian.

Mozesz troche rozwianc temat Firmowych baz danych i Floodlight?

Co to wlasciwie jest?

Dzieki

Edit:

Sorki, używam angielskiej wersji AdWords i nie skojarzyłem, że Firmowe baz danych to ....Business Data :-) Możesz powiedzieć jaka jest różnica w tej funkcjonalności Adwords vs DoubleClick?

Poczytałem też trochę o Floodlight. To chyba tag śledzenia konwersji? Czy są tam jakieś ekstra bajery w porównaniu do np. tagów GA lub AdWords?

Student ✭

Firmowe bazy danych różnią się znacząco od tych z AdWords - pełnią inną funkcję. Możesz wprowadzać masowe zmiany na koncie (reguły, strategie ustalania stawek i wiele innych) w zależności od wprowadzanych zmiennych (a te wprowadzasz uploadując plik ręcznie bądź przez API). 

Floodlight wykorzystywane jako konwersje liczą dane live bez opóźnień. Najczęściej wykorzystuję te dane z automatycznymi strategiami ustalania stawek + firmowe bazy danych + zmienne modele atrybucji. Uzyskuję znacznie lepsze wyniki od ręcznego prowadzenia kampanii z AdWordsEmotikon: Szczęśliwy 

Magister ✭

Brzmi interesujaco. Zdecydowanie chcialbym to przetestowac.

dzieki