Obecnie 180 forumowiczów jest online
Obecnie 180 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie reklam na konkretny film lub konkretny kanał na YouTube

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie Emotikon: Szczęśliwy Chce skierować reklamę AdWords na konkretny film (tylko na jeden) w YouTubie. Czy da sie to zrobić bo takiego rozwiązania szukam. Jeżeli się da to proszę o podpowiedź jak to zrobić. Chodzi dokładnie o to aby moja reklama, wyświetlała się w trackie oglądania filmu na filmie i/lub obok odtwarzania filmu (baner 250 x 300). Czy wystarczy "tylko" mieć kampanie kierowaną na sieć reklamową w google i dodać miejsce docelowe w YouYube ( bo dodałem ale jest 0 wyświetleń) czy trzeba jeszcze jakichś innych rozwiązań np. z aktywacją jakichś ustawień w koncie YouTube?.

Jeżeli się tak nie da to czy da się skierować reklamę AdWords tylko na jeden (konkretny) kanał? Proszę o pomoc w tej sprawie. 

Pozdrawiam;

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Kierowanie reklam na konkretny film lub konkretny kanał na YouTu

Wschodząca Gwiazda
Ja tworzę zwykłą kampanie GDN, z kierowaniem reklam na YT jako miejsce docelowe, w tym konkretne wideo / kanał, na którym Mi zależy. Musisz tylko pamiętać o tym, że:

- kanał YT, na który chcesz skierować reklamę musi mieć włączoną opcję reklam
- formaty graficzne jakie możesz wykorzystać to: 300x250, 728x90 oraz 468x60

Podsumowując:

Ustawienia masz poprawne, tylko sam kanał / film, na który kierujesz reklamę może nie mieć włączonej opcji reklam.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Spróbuj podnieść stawkę max CPC - to czasem pomaga. Pamiętaj, że bierzesz udział w aukcji Emotikon: Bardzo szczęśliwy. Edi

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Miałam kiedyś podobny problem - okazało się, że część filmów mimo, że wygląda, ze da się tam puszczać reklamy (pojawiają się reklamy), to nie są to reklamy możliwe do wykupienia w AdWords, tylko poprzez inne systemy (np. Double Click).

Student ✭ ✭
Gdzie konkretnie można dodać kierowanie na konkretny kanał?

Najlepszy Współtwórca

Przejdź na daną grupę reklam w kampanii kierowanej na youtube.

Następnie wybierz

Screen Shot 03-08-16 at 01.03 PM.PNG

Kierowanie Wideo i Miejsca docelowe

Następnie +Miejsca docelowe

Screen Shot 03-08-16 at 01.05 PM.PNG

Teraz Wyszukiwanie miejsc docelowych

Screen Shot 03-08-16 at 01.05 PM 001.PNG

Na zaznaczonym przycisku Kanały YouTube wpisujesz w wyszukiwarkę jakieś słowo kluczowe bądź nazwę danego kanału. Bądź wybierasz dodaj ręcznie i wklejasz link.

Screen Shot 03-08-16 at 01.06 PM.PNG

Dominik Myślak