Obecnie 285 forumowiczów jest online
Obecnie 285 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie kampanii Adwords na obcą stronę

Student ✭ ✭

Mam taką sytuację, że klient (producent) chce kierować kampanię Adwords na stronę dużego sklepu internetowego (tzn na podstronę ze swoim produktem - jest dostawcą tego sklepu), aby być wysoko w zestawieniach sprzedaży sklepu. Zestawienie jest podobno opiniotwórcze i stymuluje zamówienia z innych stron.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w optymalizacji takiej kampanii? No bo będę mieć tylko dane z Adwordsa - bo przecież nie udostępnią mi swojego Analyticsa raczej (ten mega duży sklep internetowy znaczy się).... Bo nie ma chyba możliwości udostępnienia Analyticsa dla jednej podstrony, żeby można było widzieć skąd kierujemy dobry ruch....

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w prowadzeniu tego typu akcji, którymi mógłby się podzielić...?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
września 2015

Dot.: Kierowanie kampanii Adwords na obcą stronę

Wschodząca Gwiazda
Teoretycznie można by utworzyć filtrowany widok w GA, w którym będzie uwzględniony tylko ruch do konkretnej strony serwisu, na którą będziesz kierować po kliknięciu w reklamę.
Ale czy ktoś taki widok dla Ciebie utworzy i Ci go udostępni?
Poza tym nie wiem na ile takie bardzo ograniczone dane będą użyteczne.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Teoretycznie można by utworzyć filtrowany widok w GA, w którym będzie uwzględniony tylko ruch do konkretnej strony serwisu, na którą będziesz kierować po kliknięciu w reklamę.
Ale czy ktoś taki widok dla Ciebie utworzy i Ci go udostępni?
Poza tym nie wiem na ile takie bardzo ograniczone dane będą użyteczne.
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭
No i trzeba uważać żeby na stawki słów kluczowych. Jeśli będziecie reklamować tą samą stronę na te same frazy, to wyświetlane będą reklamy z konta z wyższą stawką (wygrywające licytację). Warto o tym pamiętać szczególnie jeśli ten sklep prowadzi już kampanie AdWords