Obecnie 253 forumowiczów jest online
Obecnie 253 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Keyword Planer - zaniżone wyniki - alternatywa?

Nowicjusz ✭

Jakie są Wasze doswiadczenia z nowym narzędziem do planowania słów? W mojej ocenie strasznie zaniża wyniki (np. woda mineralna 2900 Emotikon: Mrugający ) Poprzednie też nie dawało miarodajnych wyników, ale to nowe to już przesada, przez co trudno oszacować w jakikolwiek sposób kampanie. Używacie może jakiś alternatywnych narzędzi do mierzenia średniej miesięcznej ilości wyszukiwań?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Keyword Planer - zaniżone wyniki - alternatywa?

[ Edytowane ]
Student ✭

Ale po co ktoś ma wpisywać w google "woda mineralna"? Jeśli ktoś chce kupić wodę mineralną to raczej większosć z nas kupuje ją w sklepie stacjonarnym. A jeśli chce znać skład wody, to przeczyta sobie na opakowaniuEmotikon: Szczęśliwy

Proszę wpisać sobie "facebook" i ocenić czy jest to wiarygodne wyszukiwanie, czy nie Emotikon: Mrugający 

Jak dla mnie raczej jest to wiarygodne, ale niech wypowiedzą się inni Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,
Artur R

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

zakładam, że tą wodą mineralną to był tylko rzucony przykład.
Z samą liczbą wyszukań to ja raczej nigdy problemów nie miałem, ale szacunkowe cpc -to już jest w tym narzędziu zdecydowanie nieprecyzyjne.
Sam o żadnych narzędziach gdzie można by polskie frazy wyszukiwać nie słyszałem, a też bym chetnie bym sprawdził jakby coś takiego bylo;]

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

"Ale po co ktoś ma wpisywać w google "woda mineralna"? Jeśli ktoś chce kupić wodę mineralną to raczej większosć z nas kupuje ją w sklepie stacjonarnym. A jeśli chce znać skład wody, to przeczyta sobie na opakowaniu"
Z całą pewnością nawet taka fraza jak "woda mineralna" może być wartościowa dla biznesu (chociażby taki gracz jak http://www.youtube.com/watch?v=xsRByjmvBoU). Nie jest to fraza pod konwersję, ale ZMOT dla produktów FMCG jest równie ważny jak dla innych artykułów, bo mimo że występuje względnie rzadko to może zmianić zachowanie konsumenta na długo. Choć pod AdWordsy faktycznie nie puszczał bym takiej frazy.

W chwili obecnej Keyword Planner jest narzędziam mało precyzyjnym. Wolumen wielu słów kluczowych nie jest wyświetlany wcale. Dzieje się tak często przy frazach składających się z więcej niż 2 wyrazów.
Ponadto występują nieścisłości między dopasowaniami słów kluczowych. Porównując w dopasowaniu ścisłym słowa kluczowe z błędem-literówką np. "buty nike" i "buty nika" widać że fraza z błędem nie jest rozpatrywana przez system - 0 wyświetleń - chociaż bez wątpienia "buty nika" są przybliżonym dopasowaniem "buty nike".

Do tego dochodzi jeszcze kwestia stawek. Jeżeli interesuje nas realna liczba zapytań to należy pamiętać o ustawieniu bardzo wysokich stawek i budżetu dziennego, ponieważ w przeciwnym razie system obniży nam liczbę wyświetleń o szacowany procent spadku udziałów w wyświetleniach.

O inny soft do badania wolumenu zapytań raczej ciężko.
Pewne liczby podaje serp24.pl, ale jaka jest ich wiarygodność tego już nie sprawdzałem.