Obecnie 279 forumowiczów jest online
Obecnie 279 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampanie AdWords po niemiecku

Magister ✭

Chciałem zapytać Was jakie macie doświadczenie w przenoszeniu polskich kampanii AdWords na rynek niemiecki. Tłumaczycie translatorem, wysyłacie do tłumacza czy jakieś inne rozwiązania?

Dot.: Kampanie AdWords po niemiecku

Magister ✭ ✭

Cześć,

jeśli zależy Ci na jakości, a nie posługujesz się językiem niemieckim na przyzwoitym poziomie - to tylko tłumacz.

Wszechwiedzący ✭

Cześć BartekEmotikon: Szczęśliwy

Nasz procedura jest taka:

1 piszemy sami

2 wysyłamy do znajomego Niemca, żeby sprawdził czy nie ma błędów

3 znajomy Niemiec wyśmiewa nasze propozycje i przesyła coś zupełnie innego

4 z czasem okazuje się, że miał rację

Na rynku niemieckim warto przetestować też reklamy po angielsku ponieważ:

1 często jest dużo takich wyszukiwań, ale to oczywiście zależy od branży

2 wyszukiwania po angielsku w wielu krajach - poza anglojęzycznymi - często lepiej konwertują niż język lokalny ponieważ mają w sobie intencję importową

________
Booguś

Student ✭ ✭ ✭

Zdecydowanie native speaker. To jak niemcy nazywają niektóre przedmioty lub usługi ma się nijak do tego jak jest to nazywane w Polsce. Tłumacz Google nie da rady

Wschodząca Gwiazda

Niemiecki nativ speaker z wykształceniem humanistycznym byłby najlepszy. Ja bym uważał na zwykłych Niemców, bo ja kiedyś robiłem na Danię kampanię i Duńczyk z polecenia (gościu rozwoził na codzień sery w Dani) przetłumaczył mi tekst "pacjenci nas polecają" na duński, który po duńsku znaczyło mniej więcej "jesteśmy wykurwi*cie wspaniali". Oczywiście skończyło się dobrze dla nas, bo to właściciel kliniki polecił mi tego jegomościa, więc nie miał pretensji jak to wypłynęło :-)