AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 366 forumowiczów jest online
Obecnie 366 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania remarketingowa nagle przestała wyświetlać reklamy

Wschodząca Gwiazda

Mam taki bardzo dziwny przypadek i jestem ciekawy, czy ktoś z Was spotkał się już z czymś podobnym.

Jedna z kampanii remarketingowych naszego klienta po prostu przestała wyświetlać reklamy. W kampanii wykorzystywane są 3 listy z GA.

Wszystkie listy są w porządku. W kampanii nikt nie dokonywał jakiś zmian, które mogły by mieć wpływ na zaprzestanie wyświetlania reklam, nie skończyły się środki, kampania nie notuje wyświetleń od 2 dni, a inne kampanie na tym koncie normalnie działają.

Podobny problem zdarzył się na początku roku. Wówczas nawet support nie był w stanie pomóc. Ostatecznie stworzyłem identyczną kampanię i wszystko zaczęło działać.

Teraz już nawet nigdzie tego nie zgłaszałem tylko po prostu skopiowałem kampanię (bez wprowadzania nawet pojedynczej zmiany) i oryginał wstrzymałem, a kopia po zatwierdzeniu reklam otrzymuje wyświetlenia i kliknięcia.

Ktoś z Was miał tak kiedyś? I jeśli tak, czy doszliście do tego, co było przyczyną?

Tomasz Ciepłucha
Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz_C
marca 2016

Dot.: Kampania remarketingowa nagle przestała wyświetlać reklamy

Wschodząca Gwiazda
Tomek miałem taki przypadek i podobnie zrobiłem - nowa kampania. Podejrzewam, że gdzieś w komunikacji na serwerze AdWords zdarza się czasem bug. Sam wiesz jako programista, że oprogramowanie swoje a maszyny swoje, i czasem trzeba twardego restartu sprzętowego aby oprogramowanie poszło. Tak tu się dzieje - nowa kampania jest taki restartem. Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz_C
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Tomek miałem taki przypadek i podobnie zrobiłem - nowa kampania. Podejrzewam, że gdzieś w komunikacji na serwerze AdWords zdarza się czasem bug. Sam wiesz jako programista, że oprogramowanie swoje a maszyny swoje, i czasem trzeba twardego restartu sprzętowego aby oprogramowanie poszło. Tak tu się dzieje - nowa kampania jest taki restartem. Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Dzięki Adam. Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedynym pechowcem, któremu się dzieją takie cuda Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
A czy zdarzała się Wam taka sytuacja z zupełnie nowymi kampaniami? W tej chwili się z tym borykam - kampania odpalona wczoraj, wykorzystująca listy które w innych kampaniach śmigają aż miło. Budżet jest, stawki są, zatwierdzone reklamy również...tylko wyświetleń brak Emotikon: Smutny

Wschodząca Gwiazda
Ja na szczęście miałem tylko dwa razy taki przypadek i to za każdym razem z działającą kampanią.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
No nic, na tę chwilę zwiększyłem stawki i czekam. Jak do 15 się nic nie pojawi spróbuję ze zduplikowaniem kampanii.

Wschodząca Gwiazda
A czasami listy remarketingowe nie zostały zablokowane ? Adaśko

Student ✭ ✭
Odpada - są kampanie które wykorzystują te listy i one wyświetlają się bez problemu.

Student ✭ ✭ ✭
A pozostałe ustawienia kierowania są takie same? Może jest ustawione dodatkowe wykluczenie, które powoduje brak wyświetlania?
Pozdrawiam,
Łukasz