Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania call-only - kliknięcia a (realne) połączenia

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Odnośnie skuteczności kampanii call-only

 

W kampaniach tego typu można odnieść wrażenie, że każde kliknięcie z urządzenia mobilnego mogącego wykonać połączenie = konwersja, czyli telefon. Tymczasem przeglądając raporty widać, że nie każde kliknięcie = połączenie. W przykładzie poniżej na 126 kliknięć reklam call-only zarejestrowanych zostało 27 realnych połączeń, czyli jakieś ~21%.

 

Przyczyną pewnie jest to, że użytkownicy nie są przyzwyczajeni do nowego formatu i po kliknięciu w reklamę nie zawsze finalizują pacnięciem w zielona słuchawkę. W takiej sytuacji wycena stawek reklam call-only, traktowanych jako konwersja telefoniczna musi zostać podzielona przez 5.

 

Ma ktoś własne statystyki/porównanie dla call-only?

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kampania call-only - kliknięcia a (realne) połączenia

Wschodząca Gwiazda
To też może wynikać z tego, że po kliknięciu w zadzwoń w reklamie zamiast numeru, który widzieli wcześniej, pokazuje im się zupełnie inny numer zaczynający się na 800 i ludzie mogą nie być pewni z jakimi kosztami wiąże się to połączenie - więc rezygnują.
Aczkolwiek dane, które Ty pokazałeś wydaje mi się, że nie są złe. Czy uzyskałbyś ten sam wynik - czyli 27 połączeń telefonicznych przy 116 wejściach na stronę?
Tomasz Ciepłucha