Obecnie 287 forumowiczów jest online
Obecnie 287 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Gdzie znajdę dane o nieprawidłowych kliknięciach

Student ✭ ✭

Jak w temacie, gdzie znajdę LOG nieprawidłowych kliknięć czyli data, godzina, url oraz IP?

Pani Małgorzata z Support Adwords odpisała że są one na moim serwerze.

Pytam, bo skierowałem sprawę na Policję w związku z wyklikiwaniem reklam (stanowi to 10% wszystkich klików). Znam sprawcę ale potrzebuję dowodów. Najpierw kilka w normalny link (lub go kopiuje) a potem wrzuca w automat (za wrzesień i 15 dni października mam już prawie 1000)

Adam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Gdzie znajdę dane o nieprawidłowych kliknięciach

Najlepszy Współtwórca
Adamie poproś o dziennik serwera u swojego hostingodawcy. Na koncie AdWords nie znajdziesz takich danych.

W dzienniku serwera szukaj powtarzających się adresów IP.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Pamiętaj tylko, że za nieprawidłowe kliknięcie, które są wykazane na koncie AdWords nie ponosisz kosztów. Większość z takich typowych nadużyć jest od razu wyłapywana przez system i odfiltrowywana z płatności.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Ogólnie to najpierw ustal co dokładnie się dzieje na stronie. To mogą być zwykli Klienci porównujący ofertę.
Jak będziesz pewny, że to konkurencja, to wtedy możesz zgłaszać, ale... to ciężki temat, ponieważ pierwszą barierą z jaką się zderzysz to daj znać ile czasu zeszło Ci tłumaczenie policjantom o co chodzi.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
To autosurf, na początku leciał na kilka url z tego samego IP z Japonii, potem dochodziły inne dziwne proxy. Kilka set wejść/dzień trwających po 30-40sek. Znam gościa który to robi i już zafundowałem mu 2 sprawy z innych par. kk. Dane z sewera z powtarzającymi się IP już mam. Potrzebuję to jednak od Google a nie ze swojego serwera. Kurde przecież na 100% zapisane są te dane na serwerach w razie reklamacji (data, url i ip). To chyba jednak zła wola Google.