AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 73 forumowiczów jest online
Obecnie 73 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Gdzie szukać opiekuna dla AdWords?

Student ✭

Dzień dobry

Prowadzę kampanię AdWords dla swojego sklepu internetowego. Uruchomiłem ją w sierpniu 2015 roku. Budżet oscyluje w granicy 2000 - 3000 zł. Od tego momentu udało mi się drastycznie obniżyć koszt konwersji (z początkowej kwoty 277 zł na początku do nawet 6,10 zł w marcu 2018). Uważam, iż da się wycisnąć z niej więcej i na pewno zadziałać efektywniej. Szczególnie, że niski koszt konwersji odbił się na ilości transakcji. 

Szukam osoby, która zajęłaby się optymalizacją takiej kampanii pozostawiając mi np. pisanie tekstów do Kampanii itd. Uważam, że ze względu na dosyć specjalistyczną branżę trudno będzie oddać w całości prowadzenie kampanii na zewnątrz i moje dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie mnie w tym utwierdzają.

Moje pytanie: gdzie szukać takich osób?

A może znacie fachowców, którzy byliby skłonni zgodzić się na cykliczne spotkania w celu omówienia i optymalizacji mojej kampanii? Czy macie doświadczenia w takim modelu współpracy?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Przemysław Z
czerwiec

Wszechwiedzący ✭

Na Facebooku jest grupa AdWords Polska.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Dot.: Gdzie szukać opiekuna dla AdWords?

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

istnieje kilka różnych form współpracy, czy to z agencją lub freelancerem odnośnie pomocy w prowadzeniu konta AdWords. Główne działania podczas współpracy można podzielić na:
- optymalizację kampanii
- konsultację
- szkolenia

Niekoniecznie musi to być agencja z Twojej okolicy, bez problemu powyższe działania można wykonać zdalnie, a następnie przeprowadzać cykliczne wideokonferencje (konsultacje, szkolenia itp. itd)
Ciekawą możliwością są dofinansowania na prowadzenie powyższych działań. Możesz zyskać od 50 do 80% dofinansowania na usługi, w zależności od województwa. Fajna sprawa dzięki, której możesz zaoszczędzić pieniądze na konsultacjach, szkoleniu i ew. obsłudze.

Dot.: Gdzie szukać opiekuna dla AdWords?

Wszechwiedzący ✭

Cześć,

Jako, że miałem okazję pracować po obu stronach (agencji i korzystający z usług agencji) pozwolę sobie dodać jeszcze kilka rzeczy od siebie.

Według mnie dobrze jest "dobrać się" wedle wielkości.
Zbyt duża agencja dla średniej / małej firmy może okazać się nietrafiona (mimo sporych kosztów).
Stać się tak może ponieważ w duże agencji pracuje się na dużych budżetach i nie do końca zwraca się uwagę na mikroelementy.
Co w małym biznesie jest bardzo istotne.
Mam tutaj na myśli: częstsze doglądanie kampanii i dbanie o to aby zoptymalizować prawie każdą złotówkę.

Z drugiej strony mała agencja dla dużego klienta może mieć kłopoty z "obsługą" oczekiwań po stronie zleceniodawcy.

Jest ich po prostu dużo, a konta są rozbudowane.

Dlatego warto zwrócić uwagę na doświadczenie z podobnym do twoich budżetów.
Idealnie byłoby gdyby twój przyszły usługodawca miał tez doświadczenie w twojej branży.

Jeśli masz jakieś konkretne pytania odnośnie kampanii to pisz.
Chętnie tutaj pomożemy.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭

OK. Dziękuję za uwagi i sugestię.

Gdzie Waszym zdaniem najlepiej szukać jest takich osób?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Przemysław Z
czerwiec

Wszechwiedzący ✭

Na Facebooku jest grupa AdWords Polska.