Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Formaty Banerów dla GDN

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Hej,

czy możecie mi wymienić jakie wymiary banerów najlepiej przygotować dla GDN ?

Tzn. chodzi mi o najbardziej popularne wymiary, które dostępne są na stosunkowo dużej liczbie witryn

Dzięki

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
maja 2016

Dot.: Formaty Banerów dla GDN

Wschodząca Gwiazda
Najrozsądniej będzie skorzystać z "Planer kampanii displayowych"
wybrać te witryny na które chce się reklamować i sprawdzić.
U mnie najpopularniejsze formaty to 300 x 250,468 x 60,728 x 90,336 x 280 , ale to nie znaczy, że w Twoim przypadku będzie tak samo.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
maja 2016

Wschodząca Gwiazda
Najrozsądniej będzie skorzystać z "Planer kampanii displayowych"
wybrać te witryny na które chce się reklamować i sprawdzić.
U mnie najpopularniejsze formaty to 300 x 250,468 x 60,728 x 90,336 x 280 , ale to nie znaczy, że w Twoim przypadku będzie tak samo.

Wschodząca Gwiazda

Jak skorzystasz z planera kampanii displayowych to przy propozycjach miejsc docelowych masz podane obsługiwane formaty reklam.

Prawie wszędzie są dostępne 728x90, 300x250. Często wystepują 250x250, 200x200 oraz 160x600 i 120x600.

Najlepiej przygotować po jednej kreacji w maksymalnie dużej ilości formatów i po uruchomieniu kampanii zaobserwujesz, które formaty w Twojej konkretnej kampanii są najczęściej wyświetlane. 

Wówczas możesz w tych formatach przygotować różne wersje reklam.

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Dokładnie tak jak pisze Maciek i Tomek - wybierz te formaty, które są dostępne na witrynach, gdzie chcesz się reklamować. Stwórz po jednej wersji, a dla najlepszych dodaj kolejne kreacje w danym rozmiarze.

Oprócz wymienionych powyżej rozmiarów warto wziąć również pod uwagę rozmiary pod urządzenia mobilne np. 320x50 (oczywiście pod warunkiem, że chcesz się reklamować na komórkach).

Edit: gdybyś zdecydowała się na cały zestaw we wszystkich rozmiarach, listę wszystkich rozmiarów znajdziesz tutaj https://support.google.com/adwordspolicy/answer/176108?hl=pl

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński