AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 220 forumowiczów jest online
Obecnie 220 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Faktury za Google AdWords prloblem z VAT-em

Nowicjusz ✭

Dokonuję płatności automatycznych za google AdWords , jestem czynnym podatnikiem VAT UE, w związku z czym mam obowiązek naliczania vat naliczonego i należnego z faktur otrzymanych za usługi google AdWords z Irlandii. Na fakturach w różnych miesiącach mam różne pozycje np. za kwiecień 2017 w części "Odnotowanie kosztów i podatku VAT" mam tylko jedną pozycję "Google AdWords", natomiast na fakturze za maj 2017 w tej samej części mam 3 pozycje: "Przedpłata za Google AdWords", "Google AdWords", "Środki z przedpłaty za Google AdWords", we wszystkich tych pozycjach są różne kwoty, jest również podsumowanie w pozycji "Łącznie". Mam wątpliwości, która pozycja z faktury podlega opodatkowaniu VAT jako import usług. Czy opodatkować "Przedpłata za Google AdWords" czy "Google AdWords" ? Na forach internetowych specjaliści mówią, że należy opodatkować VAT-em przedpłatę, a wartość usługi "Google AdWords" zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów firmy. Jak jednak postąpić w sytuacji gdy na fakturze nie ma takiej pozycji, a jest tylko pozycja "Google AdWords" tak jak na fakturze za kwiecień 2017 ?