AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 275 forumowiczów jest online
Obecnie 275 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Działa usunięta kampania

Nowicjusz ✭

Dzień dobry.

 

Ostatnio poczyściłem panel adwords z nieużywanych od jakiegoś czasu reklam i kampanii. Przez przypadek jednak odkryłem, że jedna z usuniętych kampanii wyświetla się na stronach wyszukiwarki google. O tyle to dziwne, że kampania była wstrzymana ponad rok temu a teraz jedynie ją usunąłem. Teraz kampania w panelu znajduje się wśród usuniętych a żadna jej reklama już nie jest widocza (w panelu do zarządzania).

 

Nie wiem o co chodzi i nie wiem co dalej z tym począć. Nie wiem jak mam teraz wyłączyć kampanię (już jest w usuniętych i panel pokazuje wyświetleń 0), a nie chcę by google mnie za nią obciążyło.

 

Ktoś potrafi wytłumaczyć sprawę? Jakieś naprowadzenie na rozwiązanie? Jak dotrzeć do zarządzania tą kampanią, gdy nigdzie jej nie widzę w panelu?

 

Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Działa usunięta kampania

Najlepszy Współtwórca
Najważniejsze pytanie to widzisz tą reklamę/kampanię w wynikach w wyszukiwarce dla AdWords?

Z tego co piszesz to kampanie usunąłeś. A czy w działających kampaniach nie masz bliźniaczych reklam?

Czy nadal prowadzisz dla siebie/kogoś tą kampanię? Może ktoś inny na innym koncie ją prowadzi w dokładnie tym samym wyglądzie?

Wejdź na tą usuniętą kampanię i wybierz jakiś przedział czasowy - nie wierze, żebyś od momentu jej wstrzymania widział kliknięcia/wyświetlenia.
Dominik Myślak

Dot.: Działa usunięta kampania

Nowicjusz ✭
Tak, widzę reklamę w polach poświęconych linkom sponsorowanym.

Nie mam bliźniaczych ani podobnych reklam.

Nikt nie prowadzi tej kampani. Inna sprawa, że na potrzeby reklamowanego portalu mogło być założone odzielne konto i na nim stworzona kampania (nie pamiętam i nie wiem jak sprawdzić) a ja ze swojego konta jedynie ją zarządzałem i ostatecznie teraz skasowałem. Ale nikt nie ma dostępu do tego konta, Jeśli było tworzone odzielne, stworzylem je ja sam.

Gdy wchodzę na usuniętą kampanię wyświetla się komunikat:
"Nie masz żadnych aktywnych ani wstrzymanych grup reklam w tej kampanii. Kliknij „+ Grupa reklam” powyżej, by je utworzyć." i nie ma żadnej historii (ale przed wejściem na liście kampanii ma historię wyświetleń, kliknięć itp.).

Dot.: Działa usunięta kampania

Najlepszy Współtwórca
Sprawdź wyciągi z kart płatniczych. Większość podobnych sytuacji się w ten sposób rozwiązała. Zapomniane konto, które skubało co miesiąc kartę identyfikuje się w banku po id płatnościEmotikon: Szczęśliwy.
Chyba, że masz dużą przedpłatę na koncie AdWords...

Dot.: Działa usunięta kampania

Wschodząca Gwiazda

Jeśli masz połączone konta AdWords i Analytics to możesz ewentualnie kliknąć tą reklamę i po jakimś czasie sprawdzić w Google Analytics raport Pozyskiwanie > AdWords > Kampanie włączając wymiar dodatkowy "Konto".

 

konto reklamowe.png

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Działa usunięta kampania

Nowicjusz ✭
Tylko że mam inne działające kampanie, więc oczywiście będę miał opłaty na rzecz google. Mogę - fakt - sprawdzić różnice w sumie platności, tylko nie chcę blokować karty na platności google adwords bo chcę obsługiwać inne kampanie.

Dot.: Działa usunięta kampania

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

O, Ciepło!

Google Analytics pokazuje, że ruch pochodzi z zupełnie innej kampanii (aktywnej). Problem w tym, że ta kampania dotyczy innej strony i ma inne reklamy pod sobą, inne slowa kluczowe itd.

Dot.: Działa usunięta kampania

Wschodząca Gwiazda
To by oznaczało, że te reklamy które widzisz - jeśli generują jakiekolwiek kliknięcia - to nie pochodzą z Twojego konta reklamowego. Mogą pochodzić z konta, które nie jest połączone z kontem Analytics i jeśli na tym innym koncie AdWords jest włączone automatyczne tagowanie to będziesz ten ruch widzieć w raportach AdWords jako (not set).
A jak nie ma autotagowania to ruch będzie liczony jako bezpłatny i w ogóle go nie zobaczysz w raportach AdWords.

Jak reklamujesz z jednego konta AdWords różne domeny to tak niestety jest, że dane o wszystkich kampaniach z tego konta trafiają do wszystkich usług w Google Analytics. Można ten problem rozwiązać za pomocą odpowiedniego filtra widoku danych.
W tym celu stwórz filtr niestandardowy typu "Uwzględnij", jako pole filtru wybierasz "Docelowy URL kampanii" i wpisujesz nazwę reklamowanej domeny ( kropki porzedzasz ukośnikiem \ - np.: moja-domena\.pl ) powiązanej danym kontem GA. Dzięki temu w raportach GA związanych z AdWords zobaczysz tylko kampanie dotyczące tej domeny.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Działa usunięta kampania

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

OK. Dziękuję za podpowiedź. Tylko to nie pomoże mi wylączyć kampanię, która nie powinna być uruchomiona, a już nie mam do niej dostępu bo jest usunięta. Moim zdaniem jest to jakiś wewnętrzny bląd systemu google adwords. Można jakoś zglosić błąd do nich?

Dot.: Działa usunięta kampania

Najlepszy Współtwórca
Jeszcze raz zadam pytanie. Czy sprawdzałeś w tej kampanii usuniętej jakiś zakres dat p. ostatnie 30 czy 14 dni? Jeśli nie ma kliknięć i wyświetleń (ani pobrania opłat na tym koncie ponad kampanie, które działają) to szukałbym kampanii na innym koncie.
Dominik Myślak

Dot.: Działa usunięta kampania

Wschodząca Gwiazda
To na pewno nie żaden błąd, tylko tak jak napisałem wcześniej i tak jak sugeruje Dominik - reklamy są wyświetlane z innego konta reklamowego. Nie ma takiej opcji, by reklamy wyświetlały się po wstrzymaniu kampanii.
Tomasz Ciepłucha