Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dodawanie kodów remarketingowych

Nowicjusz ✭

Hej,

Mam pytanie odnośnie dodawania różych kodów remarketingowych na stronę (adwords, linkedin i ine). Czy zawsze zamieszcza się je na wszystkich stronach i potem tworzy listy remarketingowe dla konkretnej sekcji, czy są też przypadki / niebezpieczeństwa przez strony.które zaleca się dodawanie kodów tylko do częsci.

I pytanie drugie czy jeżeli prowadzą dla nas kampanię adwords różne firmy, to powinno się zamieszczać tag remarketingowy / konwersji tylko w konkretnych sekcjach ktore promuja? Czy mozna wszedzie miec ich po kilka odpalonych

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Hej Joe Emotikon: Szczęśliwy 

1 Osobiście nie spotkałem się z przypadkiem, kiedy uznałbym za uzasadnione nie zamieszczanie kodów na wszystkich stronach. Bo nawet jeśli aktualne cele tego nie uzsadniają, to z doświadczenia mogę powiedzieć, że tworzenie szerokich i długich list "na wszelki wypadek" czasami się przydaje.

2 Jeśli tagów byłoby powiedzmy 3-5, to zamieszczałbym tagi wszędzie między innymi dlatego, że ułatwiałoby mi to ewentualne przesuwanie zadań pomiędzy agencjami chociażby w sytuacjach awaryjnych. Jeśli tych tagów byłoby 30-50 to już na pewno używałbym Tag Managera do selektywnego zamieszczania tagów.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

1) Kody remarketingowe  - umieszczamy się na każdej stronie. Np. nie umieścisz na stronie "kontakt" a ktoś z wyników naturalnych wszedł na tą stronę jako pierwszą i wyszedł dosyć szybko nie przechodząc na inną podstronę (np. właśnie zadzwonił pilny telefon). W tym przypadku nie masz szan takiej osoby złapać na listę remarketinogwą i posłać za nim reklamę. Oczywiście za pomocą systemu remarketingowego można wydzielić osoby (osobna lista remarketingową), które np. odwiedziły określoną sekcję lub wykonały określoną czynność.  

2) Kody konwersji, to już inna historia. Umieszczamy go w tym miejscu, którego dotarcie przez użytkownika jest dla nas cenne. Np. skrypt wysyłający formularz lub podstrona zamówienia towaru. Ja osobiście zalecam aby kampanię prowadziła jedna firma, bo może wystąpić chaos. Również implementacja wielu kodów może przysporzyć problemów ale nie musi.  To zależy, czy będzie to robione z dobrą sztuką programistyczno-analityczną. Musi na pewno to nadzorować jedna osoba, aby miała nad tym kontrolę.