Obecnie 79 forumowiczów jest online
Obecnie 79 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czyżby nieuczciwa konkurencja

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam mam taką sprawę

Ceneo Sp. Z o.o prowadzi równocześnie kampanie na frazę: "odpływ liniowy" a także na wiele innych.

do trzech swoich domen o takiej samej lub podobnej treści są to:

http://www.ceneolokalnie.pl

http://www.ceneo.pl

http://www.taniomania.pl

W wynikach wyszukiwania (sponsorowanych) pojawiają się te strony jednocześnie i prowadzą do podobnych lub takich samych ofert.

Proszę o opinie fachowców  jak ma to się do zasad google? Jeśli ja dobrze rozumiem to takie działanie jest sprzeczne z zasadami - Proszę o Pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Czyżby nieuczciwa konkurencja

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

jeśli masz podejrzenie, że reklamodawca narusza zasady reklamowe zgłoś ten fakt korzystając z poniższego formularza:
https://support.google.com/adwords/contact/adfeedback?hl=pl#cft=3

lub do pomocy AdWords na czacie.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
niestety mineło już troche czasu i żadnej reakcji... czyżby byli równi i równiejsi wobec zasad google? czy możę ktoś znalazł sposób na pominiecie tych zasad...?

Wschodząca Gwiazda
Spróbuj zgłosić sprawę bezpośrednio na czacie supportu.
Ja zgłaszałem przez formularz reklamy konkurencji naszego klienta, w których wyświetlał się numer telefonu w nagłówku lub tekście reklamy (nie w rozszerzeniach), co jest niezgodne z obowiązującymi zasadami reklamowymi.
Po miesiącu reklamy nadal się wyświetlały, więc napisałem na czacie. Jeszcze tego samego dnia reklamy zostały zablokowane.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
niestety minoł już ponad miesiąc od zgłoszenia sprawy przez kosultanta adwords niestety jak było tak jest. Co ciakawe ceneo również na inne frazy dubluje swoje wyniki...

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Cześć,

Google w niektórych sytuacjach dopuszcza reklamowanie wielu domen jednej firmy na te same słowa kluczowe, jeśli są uzasadnione różnice między charakterem prowadzonych działalności. Tutaj wydaje mi się różnice są dość znaczne - ceneolokalnie pokazuje mapę z listą sklepów; możliwe też, że taniomania i ceneo mają zupełnie innych klientów (w porównywarkach cen), więc choć formalnie należą do tej samej spółki (zakładam, że należą?) to w AdWords są dla siebie konkurencjąEmotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭
reklama ceneo w wszystkich ich stronach na frazę "odpływy liniowe" kieruje dokładnie na te same produkty chociaż w różnych sklepach internetowych... klienci są ci sami...
Kiedyś google wyłanczało takie reklamy... sytuacja powtarza się też na inych frazach... od dłuższego czasu to trwa i nikt z tym nic nie chce zrobić... jak tak dalej pójdzie to ceneo zajmie 3/4 wyników... Pani z Pomocy technicznej tylko mówi lub pisz że sprawę zgłosiła ale nic mi na ten temat nie powie... odpowiedni dział z którym nie ma kontaktu rozpatrzy zgłoszenie ale mnie nie poinformują o wynikach swojej analizy... chciałbym wiedzieć co należy zrobić by powtarzać swoje strony w wynikach... bo puki co to mentnie to wygląda... brak tu przejrzystośći... myśle że każdy co zajmuje się adwords chciałby wiedzieć jak to robić. A puki co wygląda to co najmniej nie sprawiedliwie. Kiedyś takie reklamy google wyłanczało ale jak widać przyszły lepsze czasy... dla niektórych...

Student ✭ ✭ ✭
Hej,

Zgodzę się z Ewą - mimo że są to podmioty tej samej spółki, różnią się one istotnie.

Robert, zauważ że wiele firm z różnych branż (elektronika, agd, odzież, obuwie itd) ma kilka swoich podmiotów (np. sklepów) z pozoru podobnym asortymentem. Na wszystkie te podmioty się reklamują. Do czasu gdy dane podmioty nie są kopią 1:1 do siebie , nie narusza to zasad Google. Są plusy i minusy takich rozwiązań, zarówno dla danej firmy jak i dla jej konkurencji Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Marcin Zięba