Obecnie 230 forumowiczów jest online
Obecnie 230 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy można podpiąć dwa konta gmc pod jedno konto adwords?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Mam pytanie odnośnie gmc.

Z jednego konta adwords prowadzimy ok kilkudziesięciu kampani, które związane są ze sprzedazą na naszej polskiej stronie internetowej, są i kampanie gmc. Jednak ponieważ na koncie mamu tez jedną kampanię, która wiąże się ze sprzedazą na naszej czeskiej stronie i idzie świetnie to chcielibyśmy również 'pod' czeską stronę stworzyć kampanie z lista produktów. Zrobiłąm więc tak, że utworzyłam osobne konto gmc - na Czechy, utworzyliśmy feeda i go załadowaliśmy na konto gmc, następnie poprzez konto gmc utworzyliśmy kampanię Adwords (na tym samym, gdzie już były kampanie na poprzedni, polski plik). Pytanie - czy to ma prawo działać. Czy na jednym koncie Adwords mogę być dwia osobne kampanie, połączone z osobnymi kontami gmc, gdzie każdy kierowany jest na inne kraje? Z góry będę wdzięczna za odp. Na ten czeskim koncie gmc cały czas status przy produktach to 'oczekuje na opinie'.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marzena C
września 2015

Dot.: Czy można 'podpiąć' dwa konta gmc pod jedno kont

Najlepszy Współtwórca
Marzeno pytania były udzielone z doświadczeń moich i Adama - nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, ale cieszy mnie, że wróciłaś tu po konsultacjach z supportem i podzieliłaś się z nami informacją, że można podpiąć dwa konta merchant center pod jedno konto adwords. Super informacja.

Natomiast sama piszesz, że masz dwa osobne konta merchant center - logujesz się do nich dwoma loginami. Multikonto merchant pomogłoby w przyszłości jeśli dołączyłabyś do niego swoje dwa konta merchant center - logowałabyś się jednym loginem do multikonta i miałabyś dostęp do obu kont merchant center. Nic na siłę Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Marzena dla Ciebie dobrym rozwiązanie będzie utworzenie Multi-Clienta w GMC. Wniosek w języku angielskim wysyłasz tutaj. Przed wysłaniem wniosku musisz mieć założone konto w GMC ( to już masz) oraz zweryfikowaną domenę w Narzędziach Google dla Webmasterów. W Multi-Cliencie możesz mieć feedy dla wielu domen.

Adaśko

Nowicjusz ✭
Adam G - dzięki za odp. ale to tak naprawdę nie konta GMC są problemem. Tutaj chodzi o Adwords. Nie chcę tworzyć dodatkowego konta tylko z tego co mam prowadzić dwie osobne kampanie, a każda podpięta na inne konto GMC/inne domeny. Pytanie bardziej odnosiło się do tego, czy Adwords w ogóle na to pozwala? Jeżeli nie i muszę zrobić to o czy ty piszesz, to jak potem w Adwords tworzyć kampanie na różne domeny? Jest gdzieś jakaś pomoc techniczna w tym temacie?

Najlepszy Współtwórca

Wydaje mi się, że jednak multi konto będzie jednak lepszym rozwiązaniem bo:

Z mojego doświadczenia, gdy dla Klienta stworzyłem drugą kampanie Merchant center połączoną z tym samym merchant center to mimo wstrzymania pierwszej, druga nie chciała ruszyć - mogę się tylko domyślać, że nie można utworzyć drugiej kampanii połączonej z tym samym merchant center, bądź wynikł jakiś problem techniczny - sądzę, że trzeba skontaktować się z supportem adwords by mieć pewność.

Natomiast drugie konto merchant center dla innej domeny może być po prostu wygodniejsze dla Ciebie. Tworzysz sobie drugie konto adwords i drugie konto merchant center...

Dodatkowo tworzysz tzw. Moje Centrum Klienta (MCK) dla kont AdWords i na tego samego maila co MCK prosisz o utworzenie multi konta...

To powoduje, że na jednym mailu masz dostęp do wszystkich kont adwords i merchant center.

Przez chwilkę chciałem doradzić, by przy małej ilości produktów wrzucić wszystko w jednego feeda, ale podczas udzielania już odpowiedzi zreflektowałem się, że prawdopodobnie się to nie uda, ponieważ weryfikowana domena to pl i feedzie zapewne może być tylko ta konkretna weryfikowana domena, stąd sugestia o drugim koncie bo:

jak miałoby radzić sobie konto adwords z pobraniem odpowiednich danych z odpowiedniego feeda? Sądzę, że jedynie przez utworzenie odpowiednich grup reklam, które zaciągają dane przez np. kolumnę z Twoimi danym grupowania produktów

ScreenShot446.jpg

więcej o specyfikacji pliku danych produktów

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Mam przedziwne wrażenie, że odpowiedzi są na zupełnie inne pytania.
Ja nie chcę tworzyć dodatkowego konta Adwords - mam jedno, gigantyczne, prężnie działające. Mamy za to dwie domeny, bo polski sklep internetowy i zagraniczny. Każdy ma osobne konto GMC i nie chcę ich łączyć, nie chcę też innych feedów, bo mam już stworzone dwa osobne w dwóch językach z reszta, co ważne. Tutaj chodzi tylko o Adwords - jedno konto Adwords i podpięte pod nie dwa konta GMC. Z resztą dzisiaj po konsultacjach z działem technicznym dowiedziałam się, że jest to jak najbardziej prawidłowe i nie ma żadnych przeciwwskazań.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marzena C
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Marzeno pytania były udzielone z doświadczeń moich i Adama - nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, ale cieszy mnie, że wróciłaś tu po konsultacjach z supportem i podzieliłaś się z nami informacją, że można podpiąć dwa konta merchant center pod jedno konto adwords. Super informacja.

Natomiast sama piszesz, że masz dwa osobne konta merchant center - logujesz się do nich dwoma loginami. Multikonto merchant pomogłoby w przyszłości jeśli dołączyłabyś do niego swoje dwa konta merchant center - logowałabyś się jednym loginem do multikonta i miałabyś dostęp do obu kont merchant center. Nic na siłę Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Wracam tylko na chwilkę, żeby potwierdzić to co wcześniej napisałam.
Pod jedno konto Adwords można podpiąć w osobnych kampaniach oczywiście dwa różne konta GMC. Wszystko działa bez zarzutu. Są pierwsze odwiedziny, są i konwersje. Dziękuję za porady i pozdrawiam.

Wschodząca Gwiazda
Wydaje mi się, że działa poprawnie bo tak samo jest z listami remarketingowymi. Z jednej listy korzystać powinna jedna kampania, choć i na dwóch zadziała kierowanie, ale dane będą podzielone. Ty korzystasz z dwóch różnych źródeł "danych" w dwóch różnych kampaniach więc powinno działać prawidłowo.
Taka oto dygresjaEmotikon: Szczęśliwy