AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 218 forumowiczów jest online
Obecnie 218 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy da się wyświetlić reklamę tylko na komórkach?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Słuchajcie. Wpadłem na taki szalony pomysł. W jednej z Kampanii zauważyłem że średnie CPC dla urządzeń "Komputery" to 1,4zł a dla :Komórek" to 0,7zł. 

Więc jeśli dla komputerów ustawie 35gr a dla komórek +100% to w zasadzie będę się wyświetlał w większości tylko na komórkach bo stawka na komputery będzie za mała aby być na wysokiej pozycji. Dobrze myślę? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Czy da się wyświetlić reklamę tylko na komórkach?

Najlepszy Współtwórca

Dobrze myślisz. Ale nie  da to 100% gwarancji że reklama nie wyświetli się na komputerach.

Zwracaj jeszcze uwagę na rozkład wyświetleń i kliknięć w czasie i ew. zastosuj harmonogram by dostosowywać stawki w różnych przedziałach czasowych.

Możesz też przygotować osobne reklamy dedykowane pod komórki.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

No tak. Na pewno nie da się 100% wykluczyć komputerów ale jest to dość sprytne rozwiązanie tego problemu. Czy są jeszcze jakieś sprytniejsze sztuczki od tej?

Magister ✭
Jeśli twoim priorytetem jest obniżenie śr CPC, to jest to na pewno dobry kierunek. Może jednak mocno odbić się na ilości ruchu. Pamiętaj, żeby zweryfikować ilość wyświetleń/kliknięć z poszczególnych urządzeń (wystarczy wejść w ustawienia kampanii / Urządzenia, ale te dane pewnie już znasz).
I jeszcze jedno, uruchomienie reklam tylko na komórki nie wyklucza wyświetlania ich na desktopie.

Wschodząca Gwiazda
a czy da sie jakoś w sieci reklamowej ustawić, żeby pokazywało tylko na komórki, tablety?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Stawki dla komórek możesz podbić do 300% także to w dużym stopniu eliminuje ruch z komputerów stacjonarnych.

Wschodząca Gwiazda
to "rozwiązaniem" znam, nie ma czegoś innego jeszcze przypadkiem? np nie da sie moze wybrac w jakis sposób wszystkich mobilnych stron, mobilnych aplikacji?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Faktycznie do 300% można. Emotikon: Szczęśliwy To mój pomysł wydaje się być jeszcze bardziej sprytniejszy Emotikon: Szczęśliwy 

Student ✭

Kampanie w GDN nie mają przymusu kierowania na wszystkie urządzenia. W ustawieniach można wybrać systemy operacyjne i modele urządzeń.

Wschodząca Gwiazda
@Michael w którym miejscu?

Student ✭

Nie wiem dlaczego nie wstawił się zrzut, pod tym linkiem powinien być widoczny

https://www.pl.adwords-community.com/t5/media/gallerypage/user-id/10526/image-id/2223i5E6758823AEEEE...

Student ✭ ✭
Albo mi się wydaje albo to są ustawienia zaawansowane tyczące się tylko urządzeń mobilnych co nie zmienia faktu że i tak na Komputerach będzie reklama się pokazywać.

Wschodząca Gwiazda
ja to widze tak jak Artur, ale bardzo chciałbym sie mylić

Student ✭
Zmiana tych ustawień powoduje wyświetlenie komunikatu "Jeśli wybierzesz opcję zaawansowane telefony komórkowe i tablety, zrezygnujesz z kierowania na komputery".

Wschodząca Gwiazda
Emotikon: Bardzo szczęśliwy jakże się ciesze, że się myliłem
szkoda ,że tego nie ma w wyszukiwarkach