Obecnie 221 forumowiczów jest online
Obecnie 221 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błąd w dostosowywaniu reklam dzięki aktualizacji w czasie rzeczywistym

[ Edytowane ]
Student ✭

Pojawiły się nowe moduły dostosowania z funkcją COUNTDOWN. Na stronie https://support.google.com/adwords/answer/6072565?&hl=pl&utm_source=awfe&utm_medium=referral&utm_cam...

w podanym przykładzie można znaleźć taki fragment:

Premiera ProWhip X za {=COUNTDOWN(„2014/10/20 09:00:00”)}

Jednak po jego skopiowaniu i wklejeniu do reklamy pojawia się komunikat: "wprowadzono nieprawidłowe dane".

Z tego co zauważyłem wystarczy zmienić cudzysłów na początku i końcu. Poprawny fragment powinien wyglądać tak: {=COUNTDOWN("2014/10/20 09:00:00")}

Warto to zmienić na stronie Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Błąd w dostosowywaniu reklam dzięki aktualizacji w czasie rzeczy

Nowicjusz ✭
W temacie " aktualizacji w czasie rzeczywistym".
Czy istnieje MAKSYMALNA liczba dni, kiedy dostosowanie ma zacząć się wyświetlać przed datą zakończenia?
Czy domyślną wartość (5 dni) można zmienić zupełnie dowolnie?

Student ✭

System akceptuje dowolną wartość - przynajmniej tak wynika z moich testów.
Niestety, dostosowanie działa póki co w języku angielskim.

http://i.imgur.com/kfxEZxc.png

OFICJALNA data wprowadzenia "aktualizacji w czasie rzeczywistym"ma być podobno w następnym tygodniu, więc trzeba jeszcze poczekać. Pewnie naprawią błędy Emotikon: Szczęśliwy 

Student ✭
Wg pomocy da się zmienić język podając kod kraju

Opcjonalnie – zmień język wyświetlania „dni”, „godzin” i „minut” (domyślnie jest używana amerykańska odmiana języka angielskiego).
Podaj język wyświetlania i liczbę dni (w tej kolejności) po informacji o dacie zakończenia odliczania, rozdzielając te dane przecinkami. Zobacz wszystkie kody językowe.
Aby wyświetlić tekst np. po niemiecku, skonfiguruj dostosowanie następująco: {=COUNTDOWN("2014/08/14 15:00:00", "de")}.

https://support.google.com/adwords/answer/6093368

Ale jeszcze nie testowałem

Student ✭
Rzeczywiście, nie zauważyłem tego Emotikon: Szczęśliwy

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Najlepszy Współtwórca
Czytam sobie o tych dostosowaniach reklam i... gdzie mogę poczytać o dokładnych zasadach reklamowych dotyczących dostosowań - wymagania itp.

Pytam o to, ponieważ interesuje mnie ilość znaków na wiersz. W pierwszy przykładzie z tego linku https://support.google.com/adwords/answer/6072565?hl=pl&ref_topic=6031980 ewidentnie widać, że liczba znaków przekracza standardowy wymiar i... czy rozważać to tylko jako przykład, czy faktycznie mogą zdarzyć się ogromne różnice w liczbie wymaganych, czy też tolerowanych znaków na wiersz?
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
@Dominik - to jest raczej efekt tłumaczenia na polski przykładu w języku angielskim
Angielski
ProWhip 300 Stand Mixer
Ad www.example.com
5 quart tilt-head stand mixer.
$199 - sale ends in 5 days
Polski
Mikser stacjonarny ProWhip 300
Reklama www.example.com
5-litrowy mikser stacjonarny z ruchomą głowicą.
599 PLN – wyprzedaż kończy się za 5 dni.

Angielska wersja jest krótsza.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tak... teraz doczytałem

i jak widać wprowadza to mały zamęt...

Tutaj można zobaczyć przykład i zacząć się zastanawiać jak jest z ilością znaków, a dopiero tutaj czytamy:

Ważne

• Aby dostosowane reklamy mogły wyświetlać się w AdWords, musisz mieć też standardową reklamę tekstową w grupie reklam, która zawiera reklamy z dostosowaniami.
  • Pamiętaj o limicie znaków, aby uniknąć odrzucenia: po zastąpieniu danych dostosowań odpowiednimi wartościami nagłówek i linie tekstu nie mogą przekraczać limitu znaków.

i dodatkowe pytanie...  Po co ta klasyczna reklama w obrębie grupy reklam?

Niemniej jednak uważam, że bardzo fajnie napisane artykuły wprowadzające w dostosowanie reklam.

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
@Dominik - moim zdaniem klasyczna reklama jest na wypadek sytuacji, w której będziesz miał w grupie słowo kluczowe, którego nie będzie wśród dostarczonych przez Ciebie danych. Reklamy dostosowanej nie dałoby się wówczas utworzyć.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
mogę przyjąć takie wytłumaczenie Emotikon: Szczęśliwy - ale to kwestia odpowiedniej struktury kampanii i budowy grup reklam. Tam gdzie chce stosować dostosowanie wrzucam konkretne frazy. Te bez dostosowania wrzucam do innych grup reklam, chyba, że... chyba, że słów jest na tyle dużo, że dublowanie grup reklam z podobnymi frazami mija się z celem.

Moje pytanie bardziej zahaczało o ustawienia rotacji reklam, czyli w jaki sposób najlepiej ustawić kampanię... czy reklamy mają pokazywać się równomiernie - wtedy ta zwykła trochę psuje nam wstępne założenie, czyli pokazywanie reklam dostosowanych, czy może pokazuj najczęściej tą najskuteczniejszą, ale przecież na początku i tak będą pokazywały się na przemian. Co jeśli tą najlepszą okaże się zwykła reklama, a my upieramy się przy pokazywaniu dostosowanych?
Dominik Myślak

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Udało się komuś dodać reklamę na PL z funkcją odliczania? Moje nie przechodzą zatwierdzenia...

Wschodząca Gwiazda
Moje przeszły zatwierdzenie, miały 10 wyświetleń i tyle. Robiłam to w oparciu o :

{=COUNTDOWN("2014/11/27 17:00:00","pl")}

Ale kliknięć 0.

Student ✭
Jak pierwszy raz utworzyłem reklamy z odliczaniem, to też statystyki były bardzo kiepskie. Kilka wyświetleń i na tym się skończyło.

Jednak po jakimś czasie ponownie je zastosowałem i wtedy wyglądały znacznie lepiej, a nawet całkiem fajnie konwertowały Emotikon: Szczęśliwy

Z tego co się dowiedziałem to potrzebują trochę więcej czasu na zatwierdzenie, a jeśli mają już jakąś historię to następnym razem wyświetlają się zgodnie z ich przeznaczeniem Emotikon: Szczęśliwy