Obecnie 236 forumowiczów jest online
Obecnie 236 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adwords i brak możliwości dostępu do Google Analytics

Student ✭ ✭ ✭

Witam, mam pytanie, mam możliwość prowadzenia kampanii dla międzynarodowej firmy, która ma swoją polską podstronę w ramach witryny globalnej. Prowadzenie kampanii odbywało by się na tą stronę, ale nie ma możliwości uzyskania dostepu do Google Analytics. POtrzebuję dostęp do danych o sprzedaży e-commerce itp. Jak rozwiązać taki problem uprawnień - macie podobne doświadczenia? Centrala może zapewne ustawić jakieś raporty dla nas. Ten sam problem dotyczy złączenia z kontem Adwords - jak je wykonać? Czy dać dostęp do konta Adwords aby centrala je wykonała, czy istnieje jakiś inny sposób?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
marzec

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Tak jest w korpo.

Spróbuj dopytac chociaz o raporty niestandardowe.

Mogliby ustawić dzienną częstotliwość i miałbyś dzięki temu trochę więcej danych.

Powodzenia.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Wojciech,

Jest przynajmniej kilka rozwiązań dla tego problemu.

Wydaje mi się, ze najprościej będziej gdy:

1. Utworzą dla was nowy widok w Google Analytics

2. Dadzą opdowiednie filtry (Np. żródło / medium: Google / CPC i Kraj tranzakcji: Polska)

3. Nadadzą wam prawa odczytu tylko dla tego widoku

+

4. Dodaj ich email adres do waszego konta AdWords i poproś o połączenie w Analytics 

Innym rozwiązaniem byłoby np. stworzenie raportu niestandardowego GA i udostępnianie go wam.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭ ✭ ✭

Cześć, dzięki za podpowiedź, spróbuję to w ten sposób ugryźć, aczkolwiek zapewne nie dostanę dostępu do widoku danych, dość dziwne sa te rozmowy z nimi.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
marzec

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Tak jest w korpo.

Spróbuj dopytac chociaz o raporty niestandardowe.

Mogliby ustawić dzienną częstotliwość i miałbyś dzięki temu trochę więcej danych.

Powodzenia.

Student ✭ ✭ ✭

Ok dzięki serdeczne