Obecnie 288 forumowiczów jest online
Obecnie 288 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adwords a Adobe Flash

Nowicjusz ✭

Witam

Dziesięć dni tamu Firefox zablokował wtyczkę Adobe Flash dla starszych wersji niż najnowsza. Od tego czasu spadły mi mocno zarobki w Adsense. Z tego co mi wiadomo część reklam Adsense/Adwords jest we flashu. Jeżeli ktoś nie zaktualizował wtyczki to reklamy mu się nie wyświetlą. I mam pytanie do użytkowników Adwords czy spadła im ilość wyświetleń i kliknięć reklam we flashu?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Adwords a Adobe Flash

Najlepszy Współtwórca
Bardzo fajne pytanie. Jestem ciekaw jak to wyglada na innych kontach.
U mnie brak wyraznych spadkow. BTW FireFox nie ma 100% rynku (http://ranking.pl/pl/rankings/web-browsers-groups.html) wiec drastycznych zmian wyswietlen bym sie nie spodziewal. Zreszta w palcemencie AdSense moga sie chyba wyswietlac inne formaty reklam, prawda?

Wschodząca Gwiazda
Krzysztof i Maciej odpowiedź jest prosta : spadków nie ma, bo już od jakiegoś czasu reklamy Flash są automatycznie konwertowane do HTML5. Użytkownik zobaczy reklamę niezależnie od tego czy posiada one zainstalowaną wtyczkę flash. Adaśko

Nowicjusz ✭
Adam G w dniu zablokowania starszych wtyczek przez firefox na moich stronach w miejscach wyświetlania reklam Adsense wyświetlało się okienko blokady zamiast reklamy czyli jednak blokuje flash. Może to były reklamy partnerów Adsense.