AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

10 klików jednej osoby

Nowicjusz ✭

Ktoś mi nie wiem czy na złość czy z głupoty strzelił 10 klików w ciągu minuty i wyklikał mi 50zł. Czy jest szansa że google te pieniadze zwróci jako nadmiarowe klikniecia?

kliki_o_10_ehh.jpg

Dot.: 10 klików jednej osoby

Magister ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie,

temat nieprawidłowych kliknięć jest dość często poruszany na Forum. Na przykład w tym wątku znajduje się wiele odpowiedzi, które wyjaśniają jak nieprawidłowe kliknięcia są traktowane przez Google, co definuje się jako "nieprawidłowe kliknięcie" i jak sprawdzić liczbę odfiltrowanych kliknięć, za które nie są pobierane opłaty.

Dodam jeszcze, że nieprawidłowe kliknięcia, które są odfiltrowywane przez system, najlepiej sprawdzać (po min.24h) w koncie AdWords dodając kolumnę "Nieprawidłowe kliknięcia" na poziomie kampanii. 

A odpowiadając bezpośrednio na pytanie: Tak, jeśli kliknięcia zostały wykonane np. przez jakieś oprogramowanie, lub ktoś próbował w krótkim czasie "wyklikać" reklamę itp.- te kliknięcia nie zostaną doliczone do rachunku lub zostanie przyznana kwota korygująca. 

Pozdrawiam,

KarolinaP