Obecnie 241 forumowiczów jest online
Obecnie 241 forumowiczów jest online
Ustawienia i optymalizacja reklam AdWords wideo (YouTube).
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama (video w j. polskim) dla polaków w UK

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

17 stycznia po raz pierwszy uruchomiłem kampanię na Sieci:

• Filmy w YouTube
    • Sieć partnerów wideo w sieci reklamowej

Jest to jednominutowy film reklamujący 5-10 osobowe warsztaty/szkolenie. Nagranie jest w języku polskim i skierowane jest do polaków mieszkających Liverpool w UK (ustawiłem promień 50 kilometrów od wybranego punktu + dwie dodatkowe bliskie lokalizacje).

I tu zacząłem się zastanawiać (Polacy, j. polski, obszar UK). Kampania jak dla mnie dość nietypowa. Potrzebuję informacji, w jaki sposób prawidłowo ją ustawić.

W jakich językach mówią klienci? Oczywiście, że po polsku. Ale ci co mieszkają w UK posługują się zarówno angielskim jak i polskim. Jednak wydaje mi się, że ustawienie obu języków będzie błędem (nie chcę kierować reklam do anglików bo z polskiego filmu nic nie zrozumieją). Podejrzewam też, że Polacy w UK mogą mieć system operacyjny i ustawienia przeglądarki w j. angielskim (i Google zakwalifikuje ich jako osoby posługujące się głównie j. angielskim...?). Zatem zostawiłem tylko j. polski. Czy dobrze rozumiem, że jest to na tym obszarze dość spore ograniczenie? Reklama tak ustawiona nie będzie docierała do wszystkich polaków...? A może jednak zostawić też j. angielski bo... Google mądre jest i wie, że mimo interfejsu anglojęzycznego to osobą obsługującą kompa jest Polak?!?!?

Reklama kierowana jest na każdą płeć, wiek oraz stan rodziny (póki co, tutaj na razie nic nie wykluczam, będę obserwował).

Jedynie to co wykluczyłem to treści: Gry, Drażliwe zagadnienia społeczne oraz Tragedie i konflikty.

Mam też pytanie, jak Waszym zdaniem najlepiej ustawić Kampania/ Ustawienia / Zaawansowane / Wyświetlanie reklam / Ograniczenia liczby wyświetleń?

Z góry dzięki za każdą sugestię, jest ona dla mnie b. cenna.

Dot.: Reklama (video w j. polskim) dla polaków w UK

Profesjonalista ✭

Rafał ustawienie na język uzależniłbym od tego czy masz możliwość przygotowania list remarketingowych z odwiedzającymi Twoją stronę.

Jeśli nie masz to proponowałbym ustawić na taką lokalizację jak mówisz, na język polski. Polacy mieszkający w UK, mogą mieć ustawiony język angielski w przeglądarce, ale jeśli odwiedzali również witryny w języku polskim, to Google to rozpoznaje i im pojawi się reklama. Jeśli ustawisz na język angielski, to reklama będzie się również pojawiać osobom nieznającym języka polskiego. Stąd będziesz tracił niepotrzebnie budżet.

Jednak jeśli masz możliwość przygotowania list remarketingowych z odwiedzającymi Twoją stronę (załóżmy, że jest ona w języku polskim), to możesz ustawić kierowanie również na język angielski. Wtedy bardziej kontrolujesz to komu się wyświetli Twoja reklama.

Co do ograniczenia liczby wyświetleń, to osobiście daję małą liczbę (maks 3-5). Pamiętaj, że dając tam dużą liczbę to możesz mieć mniejszy zasięg. Jeśli dasz małą, to zwiększa Ci się zasięg. Jednak to zależy od rodzaju reklamy, jak ona wygląda, czy jest ciekawa, czy nie jest irytująca. Jako, że często słucham muzyki na YT, to często również włączają mi się różne reklamy. I niektóre są naprawdę irytujące, które pojawiają się cały czas, do tego stopnia, że kilka razy wyłączyłem YT. 

W tym przypadku sprawdzaj po prostu wyniki, jeśli nie są zadowalające to zmieniaj, testuj, optymalizuj Emotikon: Szczęśliwy.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X