Obecnie 259 forumowiczów jest online
Obecnie 259 forumowiczów jest online
Ustawienia i optymalizacja reklam AdWords wideo (YouTube).
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama na YT w filmie i na stream

Student ✭

Czy to w AdWordsach można dodać reklamy które wyświetlają się w trakcie trwania filmu na YT? mówię o reklamie która jest puszczana przed rozpoczęciem filmu lub pojawia się w jego takcie z przyciskiem za x sekund pomiń reklamę.

I jak to jest z reklamami wyświetlanymi w trakcie sesji na Twitch-u HitBox-ie i innymi tego typu serwisami do streamowania

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Możesz emitować filmy reklamowe in-stream i in-display w sieci reklamowej Google. Nie wiem czy akurat Twitch i HitBox do niej należy, i w jaki sposób są tam emitowane reklamy wideo.

 

Aby emitować reklamy w sieci reklamowej musisz mieć włączoną poniższą opcję w ustawianiach kampanii wideo. Pamiętaj jednak aby po jej włączeniu ustawić docelowe miejsce emisji reklam i monitorować czy Google się słucha. Czasem są z tym duże problemy, zwłaszcza z formatem in-dispaly.

 

 

"W sieci filmowej YouTube (na którą składają się kanały i filmy w YouTube oraz filmy umieszczone na stronach) można wyświetlać reklamy TrueView w formatach In-Display oraz In-Stream. Możesz dla nich wybrać miejsca docelowe i inne ustawienia kierowania.

Sieć reklamowa Google to zbiór witryn, które nawiązały współpracę z Google, YouTube i innymi usługami Google i które wyświetlają reklamy na swoich stronach. Można w niej wyświetlać wszystkie formaty reklam TrueView (In-Display oraz In-Stream)."

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

[ Edytowane ]
Student ✭

A jak się mają stawki za kliknięcie, obejrzenie, wyświetlenie takiej reklamy? do stawek za zwykłe reklamy w wyszukiwarce, z tego co widzę, reklamują się same już znane produkty. Podejrzewam, że stawka za kliknięcie może być kilkukrotnie wyższa. Za co się płaci, tylko za kliknięcie? Tylko kto klika w reklamę oglądając film? Wydaje mi się, że płaci się za odsłony.

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

Wschodząca Gwiazda
Serwisy jakie podałeś nie są w sieci GDN wiec niestety tam reklam nie wyświetlisz. A jak się mają stawki:

W reklamach in-stream koszt rozliczany jest jako CPV czyli Cos Per View, przy czym średnio taki koszt za obejrzenie (płacisz dopiero po 30 sekundach obejrzanego video chyba, że twój spot jest krótszy to płacisz za całość obejrzenia) to zwykle 0,12 zl. Stawki są znacznie niższe niż przy typowych reklamach GDN. Za przejścia z materiału wideo na stronę nie płacisz bo są darmowe.

W reklamach in-display (in-search) płacisz za klikniecie gdyż to konkretne działanie jakie użytkownik podejmuje żeby obejrzeć twój film. Tutaj stawki to są nieco wyższe, ale średnio 0,55 - 0,75 zł.

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

Student ✭
Czyli opłaca się robić reklamę 30 / 31 sekundową streścić się w kilku(nastu) pierwszych sekundach reklamy bo potem i tak większość pominie z powodu jej długości? Tylko nieznaczna część obejrzy całą reklamę bo jest zainteresowana ofertą której ostatnio szukała.

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

Wschodząca Gwiazda
Opłaca się robić nawet 15 sek. To jest taki optymalny czas który jeśli w ciagu pierwszych 5 sek zainteresuje to użytkownik go obejrzy w całości. Tak jak w reklamach search masz CTR tak w reklamach wideo masz współczynnik obejrzeń czyli im wyższa liczba obejrzeń w stosunku do wyświetleń tym niższe stawki, itdEmotikon: Szczęśliwy

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Im wyższy współczynnik obejrzeń, tym wyższy Wynik Jakości reklamy wideo i również ranking reklamy (wynik jakości x max CPV).

 

Dzięki wysokim wsp. obejrzeń (VTR) rośnie szansa na emisję reklamy przed innymi reklamodawcami oraz na uzyskanie niższego kosztu obejrzenia (CPV).

 

Poniżej przykład, gdzie fajnie widać niższy CPV dla kampanii o wyższym wsp. obejrzeń. Średnia dla całego konta 6 groszy/obejrzenie.

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

Wszechwiedzący ✭
In-stream to prawdopodobnie najtańsza forma reklamy obecnie. Ja w niektórych kampaniach płacę nawet 2gr za obejrzenie całej reklamy. Więc przy odrzuceniach na poziomie 90% docierasz z komunikatem brandingowym za 1/5 grosza na użytkownika Emotikon: Szczęśliwy
________
Booguś

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

@Booguś 2 grosze są do osiągnięcia ale przy bardzo ogólnym kierowaniu, sianiu reklamy gdzie popadnie, ustawianiu wysokiego cappingu lub w ogóle bez ograniczeń emisji na użytkownika. Przy takiej konfiguracji wsp. obejrzeń spada <30%, co pokazuje, że reklamy w dużej mierze oglądają przypadkowe osoby.

 

Lepiej zapłacić nieco większe CPV ale trafić z filmem reklamowym do właściwego, ściśle określonego grona odbiorców.

Dot.: Reklama na YT w filmie i na stream

Wszechwiedzący ✭
@Krzysztof Tosik Wskazałeś rzeczywiście na kilka istotnych-podstawowych kwestii i za to Ci chwała, ale żadne z wymienionych przez Ciebie nie dotyczą przypadków, o których wspomniałem.
________
Booguś