Obecnie 330 forumowiczów jest online
Obecnie 330 forumowiczów jest online
Ustawienia i optymalizacja reklam AdWords wideo (YouTube).
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[PLANER KAMPANII YOUTUBE]

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich,
gdzie znajdę najlepsze narzędzie do estymacji potencjalnych kosztów za CPV w  wybranej grupie docelowej?

Chcę puścić spot na youtube, ale nie mogę sprawdzić jakie są koszty.

Z góry dziękuje za pomoc.

pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Jan Emotikon: Szczęśliwy

Nie ma - z tego co się orientuję - czegoś takiego jak CPV planner dla Youtube. Być może dlatego, że koszty CPV na Youtube są prawie zawsze bardzo niskie i takie narzędzie chyba nie jest potrzebne na chwilę obecną. Sugerowałbym uruchomić kampanię z niewielkim budżetem i zobaczyć jak to się będzie kształtowało w Twoim przypadku - koszty w ogromnej większości przypadków to kilka, kilkanaście do max kilkudziesięciu groszy (przy wąskich grupach docelowych) za obejrzenie 30 sek (lub interakcję z reklamą).

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Aktualnie CPV jest średnio na poziomie 0,04 - 0,07 zł więc śmiało od takich stawek możesz startować.

Wschodząca Gwiazda

Z bumper'em (nieprzerywalne 6-sekundówki) śmiało uzyskasz 1gr za obejrzenie. Powodzenia

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Google mnie uczyło, że przy próbie tworzenia kampanii po prawej stronie wyświetlają się orientacyjne koszty. Gdy zaczniesz wpisywać targetowanie i przykładową stawkę 1zł za CPV to po prawej stronie będziesz miał np. że średnie CPV przy kierowaniu na zainteresowania to 4-7 groszy