Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Ustawienia i optymalizacja reklam AdWords wideo (YouTube).
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nadawanie uprawnień managera na YT - gdzie szukać

Student ✭ ✭ ✭

Witam, mam pewien problem, chciałem przygotować kampanie na YT, w tym celu połączyć konta z Adwords, Analytics. Konto nie jest moje, potrzebuję uprawnienia od Klienta. Gdy jednak loguję się na jego konto i próbuję dodać swoje jako managera m.in. wg wskazówek na https://support.google.com/youtube/answer/4628007?hl=pl z pkt. 2 - nie mam w ogóle opcji "Dodaj lub usuń managera". Przeszukałem całe ustawienia i nic. Ktoś może wie, gdzie tego szukać?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Nadawanie uprawnień managera na YT - gdzie szukać

Wschodząca Gwiazda
Wojciech twój klient nie jest właścicielem, a tylko menadżerem, a tylko właściciel może cię dodać jako menadżera konta. Musisz dowiedzieć się kto jest właścicielem. A tu masz opisane uprawnienia https://support.google.com/business/answer/4573962?rd=1 . Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Chyba nie do końca tak jest Adam, bo przez godzinę szukałem możliwości dodania nowego menadżera na youtube i nic. A na pewno jestem właścicielem Emotikon: Szczęśliwy Zweryfikowałem się - również nie widzę możliwości dodania nowego menadżera. Nie ma jakiś ograniczeń w postaci minimum dodanych filmików?
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Panowie spróbujcie tak :

1 Zalogujcie się na Youtube

2. Kliknijcie w ikonkę waszego kanału ( prawy górny róg )

3. Pojawi się wam między innymi coś takiego :

Zrzut ekranu 2016-04-22 o 09.23.02.png

4. Kliknijcie w zębatkę i powinniście zobaczyć opcję ( oczywiście jeśli jesteście na koncie właściciela )

Zrzut ekranu 2016-04-22 o 09.23.13.png

Pozdrawiam

Adaśko

Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej i tam zaglądałem, ale widzę tylko coś takiego. Kanał dopiero utworzony.

Ale sprawdzałem wcześniej na koncie, które miało już jakiś czas kanał i dodane filmy.

Po kliknięciu trybika widzę tylko

Screen Shot 04-22-16 at 09.52 AM.jpg

Tworzyłem to konto, więc powinienem być właścicielem. Chyba, że muszę to jakoś weryfikować/sprawdzić.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Panowie,

Dzięki za informacje. Sprawdziłem to szczegółowo na innych kontach do których mam dostęp. Dla części ta funkcja jest widoczna, dla części nie. Co ciekawe, widzę funkcję managerów tam gdzie jestem managerem, widząc jednocześnie właściciela, ale nie mogę nic zrobić. Nastomiast na kanale który ja zakładałem i którego jestem właścicielem nie mam funkcji dodawania managerów? ZgłupiałemEmotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
Tez tak mam, stąd moje pytania, bo próbuje doszukać się jakiejś prawidłowości.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Dominik zgłoś do supportu. Niech sprawdzą. U mnie jest ok z uprawnieniami.

Najlepszy Współtwórca

Wojtku abyś mógł dodać nowego menadżera musisz mieć połączoną wizytówkę Miejsc Google z kanałem Youtube.

Na screenie, który podesłałem, pod mailem masz opcje Zaawansowane. Po kliknięciu zobaczysz możliwość Przeniesienia kanału na stronę Google+. Sprawdź czy masz połączone te dwie usługi. Jeśli nie to trzeba je połączyć.

Screen Shot 04-22-16 at 11.32 AM.PNG

Ja mimo połączenia tych usług nadal nie widzę w panelu kanału youtube możliwości dodawania menadżerów - może za mało czasu minęło.

Natomiast i tak takiego menadżera dodaje się z poziomu wizytówki w Miejscach Google, czyli górne lewe menu - tzw. hamburger na koncie Miejsca Google. W rozwijanym menu Menadżerowie i możesz dodać nowego menadżera. Dodaj tu Swojego maila z konta AdWords i powiąż konta.

Screen Shot 04-22-16 at 11.35 AM.PNG

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Dominik dzięki, bedę to testował niebawem z Klientem z nadzieją, że się powiedzieEmotikon: Mrugający Wydaje się z pewnością logiczneEmotikon: Mrugający

Wschodząca Gwiazda
A nie jest przypadkiem tak, że to nie chodzi o profil użytkownika na G+ tylko o stronę? Mając stronę na G+ można dodać managera, a jak strona jest powiązana z kanałem na YT to managerowi można przyznać dostęp do kanału. A w przypadku profilu właścicielem może być tylko jedna osoba stad tej opcji nie ma.

Nowicjusz ✭
Mam ten sam problem. Kanał mam od 2 lat na YT i stronę w G+ i o ile na stronie udało się dodać menadżera, to na kanale nadal go dodać nie mogę. Jakaś pomoc? Z góry dzięki.

Nowicjusz ✭

sorry że odkopuję temat ale chciałem zapytać czy udało się nadać uprawnienia menagera na youtube bo też mam taki problem.

Nowicjusz ✭

Odkopuję temat. Nie mogę połączyć konta YT z kontem firmowym, przez co nie mogę dodać menagerów. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem?  

Wschodząca Gwiazda

Mikołaj, opisz szerzej problem. Dlaczego nie możesz połączyć kont?