Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

odzielenie ruchu organicznego i ruchu z google zdjęcia

Nowicjusz ✭ ✭

Czy jest sposób aby zobaczyć osobno i ruch z wyszukiwarki tekstowej google i wyszukiwarki zdjęć google ?

Bo standardowo wszystko jest do jednego wrzucone jako wyszukiwanie organiczne.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Możesz sobie stworzyć segment z użytkowników, którzy przyszli z Zdjęć Google.

Trzeba wybrać Google Images w stronach odsyłających.

Tu masz gotowca:

http://bit.ly/GASS-OrgImg

Niestety nie wiem na ile to jest dokładne, ale chyba nie ma lepszego sposobu.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wszechwiedzący ✭

Krzysiek, rada bardzo cenna i słuszna, ale korekta linku wskazana Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Yo @Booguś,

Dziwne ...u mnie działa :-)

Jaki błąd się pojawia?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Yo Emotikon: Szczęśliwy Security problem. A jeśli skopiujesz link i wkleisz w innej przeglądarce gdzie jesteś zalogowany na inne konto to też działa...?

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Poprawione Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

Wybacz, ale to rozwiązanie w ogóle nie działa u mnie .

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć @robert n,

Napisz coś więcej.

Dlaczego nie działa?

Na który raport patrzysz?

Całkiem możliwe, że trzeba dać szeroki zakres dat.

Gdy patrzę u siebie na dwa poprzednie tygodnie (Pozyskiwanie -> Cały ruch -> Kanały + wspomniany segment) to nie ma nic.

Jeśli jednak dam 3 miesiace to jest kilka wejść.

Jest jeszcze pytanie czy aby na pewno ludzie przychodzą do ciebie z tego źródła?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dodałem z szablonu segment.

Następnie dodałem nad wykresem widok tego segmentu.

Zakres dat - pół roku.

Zarówno  cały ruch - > pozyskania - > źrodło/medium jak i kanały , wyświetla permanentne 0

Myślałem że ruch będzie liczony od momentu dodania nowego segmentu i widok historyczny nie będzie widoczny. Specjalnie chciałem sprawdzić działanie , dlatego sam z różnych komputerów po dodaniu tego segmetu, wchodziłem na swoje zdjęcia w google ale nic nie zostało odnotowane.

Natomiast jest to sklep internetowy i jest całkiem duża ilość zdjęć. Więc nie możliwe aby było czyste zero wejść przez zdjęcia.

PS.

Przy interwale 1 rok, jest 6 wejść ( co jest 0.01% wszystkich wejść). Ale wszystkie są nie z ruchu organicznego google, tylko jako referal z images.google.de

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Segmenty działają wstecz.

To co nie działa wstecz to filtry.

Sprawdziłem u klienta na dużym sklepie.

Kilkanaście tyśiecy produktów, mnóstwo zdjęć i setki zamówień dzinnie.

30 użytkowników w przeciągu 6 miesięcy.

Ogólnie nie ma zbyt wiele informacji w Internecie na temat tego typu wejść.

Domyślałm się, że spowodowane to jest właśnie małym ruchem.

Bo kto wchodzi do sklepu przez zdjęcia?

Nowicjusz ✭ ✭

Mnie się właśnie wydaje że to powinna być bardzo duża ilość.

Ludzie szukając danego produktu, traktują google images jako pasaż gzie można obejrzeć od razu produkt. Ludzie kupują oczami , potrzebują wizualnych bodźców , a nie tekstu.

Wiec jakoś nie chce mi się wierzyć że przy ogromnym sklepie z wieloma produktami wieloma zdjęciami nikt nie przychodzi do sklepu przez zdjęcia.

Różnicą może być fakt że oglądając zdjęcia i klikając w na jakieś, otwiera się ono większe ale w domenie google i dopiero jeśli klient faktycznie klient jest zainteresowany zdjęciem i produktem, wtedy dopiero przechodzi na stronę.

Szukając danego modelu butów , albo butów danej marki , ja zawsze wyszukuje i przeglądam google images bo tam mogę zobaczyć i porównać buty. Gdybym wyszukiwał przez wyszukiwarkę tekstową, miałbym tylko tekst i musiałbym wejść we wszystkie strony z wyszukiwanej frazy aby zobaczyć takie buty.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Tutaj masz jeszcze jedną opcję:

https://moz.com/ugc/potential-of-images-search-ways-to-track-traffic

Trochę więcej pracy żeby to wykonać, ale powinieneś uzyskać lepsze wyniki.

Nowicjusz ✭ ✭

To samo co tutaj : https://www.bluerank.pl/sledzenie-ruchu-pochodzacego-z-wyszukiwania-grafik-w-google-analytics/

Rozwiązanie opiera się na wyświetlaniu zdjęcia w ramce na domenie google . W tej chwili zdjęcia się już tak nie wyświetlają w google imgages.

Zatem to już nie zadziała.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Sorki jeśli to już jest nie aktualne.

Osobiście po prostu na to nie zwracam uwagi.

W jaki sposób chciałbyś optymalizować ruch ze zdjęć google?

Lub: do czego chcesz wykorzystać te dane?

Nowicjusz ✭ ✭

Chciałbym sie skupić na optymalizowaniu zdjęć w wyszukiwarce. Tak jak napisałem, bardzo dużo ludzi traktuje google images jako pasaż. Zwłaszcza jeśli chodzi produkty ze sklepów internetowych lub tam gdzie trzeba porównać dany produkt.

Ale aby to sprawdzić i badać, potrzebuję rozgraniczyć ruch pomiędzy google tekstowe a obrazkowe.

Taka prosta sprawa a wychodzi na to że to jest niewykonalne.

Dziwię się że jeszcze nikt nie zainteresował się mocniej tym tematem i badaniem nad optymalizacją w wyszukiwarkach zdjęć. Przecież ludzie kupują oczami ...