Obecnie 365 forumowiczów jest online
Obecnie 365 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

(not set) Kampania Adwords w Analytics

Student ✭

Witam, w Analytics w zakładce Adwords, 100% wyników kampanii jest jako (not set), to samo w "słowa kluczowe->płatne". Dodam że konta mam połączone prawidłowo, tagowanie adwords włączone, adresy w analytics i adwords są w formacie www.aaa.pl więc też nie będzie to problem z przekierowaniem. 

Macie jakiś pomysł czego to jest wina? Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: (not set) Kampania Adwords w Analytics

Najlepszy Współtwórca
uporządkuj sobie kwestię przekierowania 301 z bez www na z www - z tego co piszesz to funkcjonują oba adresy.

Kiedy łączyłeś konta? Mój znajomy od wczoraj miał problem z analytics - trochę inny - ale przeprowadził procedurę od nowa i problem się rozwiązał.

Spróbuj rozdzielić konta AdWords i Analytics i ponownie połączyć. Zaczyna brakować mi pomysłów Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Sprawdź czy wybrałeś profil łącząc konta - to najczęstszy powód - czyli źle połączone konta.

Wejdź w aministratora w analytics i zakładkę łączenie kont. Sprawdź czy wybrałeś profil.
Dominik Myślak

Student ✭
Tak, konta są połączone

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

a czy w analyticsie masz zaznaczone opcje udostępniania danych? https://support.google.com/analytics/answer/1011397?hl=pl

https://support.google.com/analytics/answer/1009704?hl=pl

Dominik Myślak

Student ✭
sprawdziłem, wszystkie opcje udostępniania mam włączone. Wygląda na to, że to jakiś większy problemEmotikon: Smutny

Profesjonalista ✭

Mariusz,
Dominikowi chodziło konkretnie o wybranie widoku podczas łączenia kont bo właśnie to jest najczęstszym problemem z wymianą danych.

Sprawdź w dwóch miejscach:

GA -> Administrator -> Usługa -> Łączenie kont AdWords

łączenie1.jpg

i AdWords -> Ustawienia konta -> Połączone konta -> Google Analytics

łączenie2.jpg

Najlepszy Współtwórca
no tak... chodziło mi o widoki Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Student ✭
Marcin, u mnie wygląda tak samo tylko, że mam jeden widok połączony.

Najlepszy Współtwórca
Pozostaje Ci jeszcze sprawdzić czy numer id konta AdWords zgadza się w połączonym koncie Analytics.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭
I tak a propos przekierowań to zobacz czy jak wejdziesz na http://twojastrona.pl/?gclid=test czy http://www.twojastrona.pl/?gclid=test to taki adres zostaje.

jak masz przekierowanie www <--> bez www to nie obcina parametrów z url?

Student ✭
Dominik, sprawdziłem i id się zgadza.
Marcin, z www i bez www adres zostaje z końcówką /?gclid=test
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
uporządkuj sobie kwestię przekierowania 301 z bez www na z www - z tego co piszesz to funkcjonują oba adresy.

Kiedy łączyłeś konta? Mój znajomy od wczoraj miał problem z analytics - trochę inny - ale przeprowadził procedurę od nowa i problem się rozwiązał.

Spróbuj rozdzielić konta AdWords i Analytics i ponownie połączyć. Zaczyna brakować mi pomysłów Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Cześć,

podbijam temat.

Wczoraj również połączyłem nowe konto AdWords z Analyticsem i raporty kampanii oraz słów kluczowych mam oznaczone jako "not set" (chociaż sama identyfikacja ruchu wydaje się działać prawidłowo).

Tak jak u Mariusza konta są połączone prawidłowo, autotagowanie jest aktywne, nie ma też problemu z "gubieniem" parametru gclid. Próbowałem również, za radą kolegi wyżej, rozłączyć i połączyć konta jeszcze raz, ale nie przyniosło to skutku.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Najlepszy Współtwórca
Z tego co widzę to pracowali na kontach AdWords, ponieważ zmienił się sposób dodawania grup reklam/reklam.

Czy ktoś może wie czy jakiekolwiek pracę na kontach AdWords czy Analytics mogły wpłynąć na powstanie buga?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Problem się rozwiązał - szczegółowe raporty z kampanii są już widoczne na koncie Analytics. Być może pomogło jednak ponowne połączenie i rozłączenie kont.