AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

nieścisłości w danych geograficznych z Polski

Nowicjusz ✭

Cześć,

szukam nieścisłości między danymi geograficznymim z Google Analytics a stanem faktycznym. Na przykład wiem, że do ruchu z Katowic przyporządkowany jest ruch z całej aglomeracji.

Czy natkęliście się kiedyś na taką listę podobnych różnic, lub wiecie w jaki sposób można to sprawdzić?

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jakub B
październik

Wszechwiedzący ✭

Cześć Jakub,

Niestety taki problem jest dość powszechny i dotyczy różnych miejscowości, w szczególności Warszawy, która pokazuje się jako miejsce pochodzenia ruchu w nadmiarze - bo w rzeczywistości ruch jest w istotnej części z reszty Polski. Osobiście nie znam opracowania, które precyzyjnie mierzy i opisuje to zjawisko - choć nie ukrywam, że chętnie bym się z takim dziełem zapoznał...

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jakub B
październik

Wszechwiedzący ✭

Cześć Jakub,

Niestety taki problem jest dość powszechny i dotyczy różnych miejscowości, w szczególności Warszawy, która pokazuje się jako miejsce pochodzenia ruchu w nadmiarze - bo w rzeczywistości ruch jest w istotnej części z reszty Polski. Osobiście nie znam opracowania, które precyzyjnie mierzy i opisuje to zjawisko - choć nie ukrywam, że chętnie bym się z takim dziełem zapoznał...

________
Booguś