Obecnie 164 forumowiczów jest online
Obecnie 164 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

dziwne odsłony strony docelowej

Wschodząca Gwiazda

Mam stronę docelową, która występuje tylko w jednej kampanii. W witrynie nie ma żadnego linku, który do niego prowadzi. Pytanie skąd jak to sie dzieje, że 15% odsłon tej strony to nie strona wejścia? W podsumowaniu nawigacji widzę, że poprzednia strona to w 10% powrót ze strony podziękowań, więc to rozumiem, ale pozostałe 90% to strona główna i inne podstrony, na których na pewno nie ma linku do omawianej tutaj strony docelowej.

Przy okazji również chciałem zapytać jak analytics interpretuje coś takieg: chodzę sobie po stronie, nie wychodzę z niej, otwieram nastepną kartę i tam przed upływem 30minut wchodzę przez reklamę ponownie na tę stronę. Czy to jest nowa sesja? Czy jest zaliczana do poprzedniej?

Odpowiedź eksperta 4verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: maciekef
sierpnia 2016

Dot.: dziwne odsłony strony docelowej

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Maciej,

1. Może być taka sytuacja, że ktoś wszedł na podstronę ( tą mało widoczną ) i przechodzi do strony głównej, tam mu coś nie pasuje i w przeglądarce klika powrót ( masz przejście a nie wejście ). Jeżeli masz dziwne zachowania w GA, to mogą być błędy w przepływie na stronie ( zła nawigacja ). Pomyśl o tym.
2. Jeżeli wejście przez reklamę to już nowa kampania, to sesja będzie nowa .

Pozdrawiam
Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: maciekef
sierpnia 2016

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Maciej,

1. Może być taka sytuacja, że ktoś wszedł na podstronę ( tą mało widoczną ) i przechodzi do strony głównej, tam mu coś nie pasuje i w przeglądarce klika powrót ( masz przejście a nie wejście ). Jeżeli masz dziwne zachowania w GA, to mogą być błędy w przepływie na stronie ( zła nawigacja ). Pomyśl o tym.
2. Jeżeli wejście przez reklamę to już nowa kampania, to sesja będzie nowa .

Pozdrawiam
Adaśko

Najlepszy Współtwórca
2. Maciek nie napisał jakie było pierwotne źródło, więc nie wiadomo czy kampania będzie nowym źródłem

Najlepszy Współtwórca
@maciekef odslony sa generowane przy kazdym wejsciu na podstrone lub odswiezeniu konkretnej podstrony. Jak masz formularz, ktory wali walidatorami przy kazdej probie wyslania formularza to masz dodatkowa odslone. Nie wiem czy tak jest u Ciebie. Strzelam.

W takim przypadku lepiej spogladac na wejscia.

Wschodząca Gwiazda
Źródłem pierwotnym również była kampania.

@Maciej rozumiem Twój tok i taki scenariusz też zakładałem, ale jeżeli w podsumowaniu nawigacji pokazuje, że użytkownicy przechodzą na stronę docelową z innych podstron witryny to mamy chyba do czynienia z inna.

Chyba Adam rozwiązał problem, że też sam na to nie wpadłem.. przycisk wstecz.

Dzięki wielkie za pomoc.
Tylko jeszcze bym poprosił o doprecyzowanie odpowiedzi na 2-gie pytanie.

Wschodząca Gwiazda
Maciej np. jeżeli ktoś wszedł przez AdWords na stronę i w ciągu 30 minut (przy domyślnych ustawieniach) dostanie maila reklamowego, i jak wejdzie na stronę z mailingu to zostanie otwarta nowa sesja (zmieniło się źródło kampanii). Pozdrawiam Adaśko