Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

czy analytics pokazuje że strona ma jakiś filtr?

Nowicjusz ✭

Witam

Mam pytanie. Mam problem dotyczący strony www.bolw.pl , jest to internetowy sklep wędkarski. Strona mam około roku i na początku dość dobrze wyglądała w wyszukiwaniach googla. Obecnie strona nie rusza z miejsca wręcz nastąpi wielki spadek na podstawowe frazy takie jak sklep wędkarski i sprzęt wędkarski. Zaznaczę, że na stronie nie było robione żadne wielkie pozycjonowanie tylko naturalnie zwiększał się ruch poprzez zamieszczanie przez użytkowników informacji o stronie oraz dzięki oczywiście reklamie. Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: czy analytics pokazuje że strona ma jakiś filtr?

Najlepszy Współtwórca

Może prościej zadać pytanie na jakimś forum od SEO?

majestic pokazuje ponad 44 000 linków...   i tylko 199 domen, z których prowadzą

backlinkwatch ponad 75 000

a można co najmniej z tego drugiego wyciągnąć wnioski.

Odpowiedz sobie na pytanie. W jakim czasie były zdobywane linki i po cholerę Ci ten link z tego katalogu - przepraszam te 30 000 linków? Sądzę, że w dużej mierze ten katalog zaniża wartość linków.

Ile dałeś za analizę? Zastanawiam się ile Ci policzyć za te 5 minut analizy.

ScreenShot1343.jpg

Te linki na pewno nie są tylko naturalne...

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
W Analytics takiej informacji nie zobaczysz, ale już korzystając z Narzędzi Google dla Webmasterów tak.
1. wejdź na stronę: https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl
2. dodaj swoją witrynę i dokonaj autoryzacji
3. Przejrzyj raporty dostępne po lewej stronie, a w szczególności Ruch związany z wyszukiwaniem->Ręczne działania
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Mam Webmastera i według tych analiz nie widać nic, nie miałem także żadnych raportów od googla. Słyszałem jednak ze może być taka sytuacja ze gogle nie informuje w żaden sposób tylko lekko filtruje jakieś frazy w tym przypadku sklep wędkarski i sprzęt wędkarski. Strona była już na frazę sklep wędkarski na 12 pozycji i nagle wyleciała poza 100 . Obecnie wróciła na około 40 pozycję i tak stoi już długo. Podobnie było na inne frazy ,też poleciały daleko tak nagle. Niby aktualizacja była ale nie było podstaw bo jak były linki jakieś nieodpowiednie to wszystko zgłaszałem przez webmastera i wyłączałem. Sprawdzałem też wszystkie linki jakie są i ok, same wartościowe. O stronę i pozycjonowanie dbałem. Nie rozumiem co się dzieje. Słyszałem że serwer bo na ovh albo to że z inną stroną na serwerze jest ale na innych IP, nie linkują do siebie strony. Ktoś mi podpowiedział że nazwa domeny googlowi wskazuje wersję angielską ale ona też jest inna. Tu BOLW a tam jest B i L drugie i O i ostatnie W. Nie chce pisać tej zany w po angielsku by się nie kojarzyła googlowi Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

Skoro pytasz, czy w Analyticsie są powiadomienia o filtrach, to może analiza linków była nieprecyzyjna, przez co jednak zrzekłeś się nie tych co trzeba. 
Z podstaw pozycjonowania to są dwa rodzaje filtrów: ręczne (powiadomienie w GWT) i algorytmiczne (o tych nie ma powiadomień), ale widać to np. na podstawie spadku ruchu w Analyticsie, w narzędziach monitorujących pozycję, widoczność w organicu itp.
Nazwa domeny to z pewnością ślepy trop.
No i nie koniecznie ten filtr musi być za linki. Jest więcej niż jedna wersja algorytmu.

Nowicjusz ✭
Analizę robiła też mi firma zewnętrzna więc kilka osób nad tym siedziało, raczej była poprawna. Ja osobiście sądzę że jest to jakiś filtr algorytmiczny właśnie bo najbardziej widać to było na podstawie znaczącego i raptownego spadku. Właśnie teraz sprawdziłem pozycję na sklep wędkarski i znów poza 100. Nie rozumiem tego kompletnie? Emotikon: Smutny . Możesz podpowiedzieć na co możemy jeszcze zwrócić uwagę. Mam trop też co do facebooka bo dość szybko zdobyliśmy znaczną liczbę fanów jak na Polskę ( legalnie zaznaczam) bo mamy portal społecznościowy związany z wędkarstwem oraz FB społecznościowego też związanego z wędkarstwem gdzie jakiś link wystąpił co prawda.

Student ✭ ✭ ✭

Trop z fb również bym odrzucił. 

Określ dokładnie kiedy nastąpiły spadki (narzędzia do monitoring pozycji, Analytics, cokolwiek).
Połącz to z jakimś kalendarzem aktualizacji np.Algoroo.

Na podstawie tego będziesz wiedział, której aktualizacji może dotyczyć kara.
Poszukaj w necie za co dana aktualizacja odpowiadała, poszukaj case'ów i zastanów się, czy dasz radę sobie z tym poradzić samemu, czy jednak może zlecić to komuś.

Nowicjusz ✭
Wszystko to robiliśmy, nawet zleciliśmy audyt 2 firmą i nie wiedzą dokładnie. Ok ę analizował dalej. Dziękuje za podpowiedź.

Wschodząca Gwiazda
Patrząc na profil linków wyglądają one na mało naturalne.
Stawiam jednak, że to nadmierne linkowanie jest przyczyną spadków. Nawet jeśli nie ma info w GWT o naruszeniu zasad.
A co do FB, to bym nie przesądzał, że się do tego nie przyczynił, bo sprawdziłem kilka linkujących profili i wyglądają na fake'owe.
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca

Może prościej zadać pytanie na jakimś forum od SEO?

majestic pokazuje ponad 44 000 linków...   i tylko 199 domen, z których prowadzą

backlinkwatch ponad 75 000

a można co najmniej z tego drugiego wyciągnąć wnioski.

Odpowiedz sobie na pytanie. W jakim czasie były zdobywane linki i po cholerę Ci ten link z tego katalogu - przepraszam te 30 000 linków? Sądzę, że w dużej mierze ten katalog zaniża wartość linków.

Ile dałeś za analizę? Zastanawiam się ile Ci policzyć za te 5 minut analizy.

ScreenShot1343.jpg

Te linki na pewno nie są tylko naturalne...

Dominik Myślak