Obecnie 168 forumowiczów jest online
Obecnie 168 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Znaczący spadek w odesłaniach z linkedin

Nowicjusz ✭

Hej,

Od ostatnich 1,5 tygodnia obsersujemy spory spadek ruchu z Linkedina, (ponad 50%). Pozostałe kanały social zachowuja plus minus ten sam trend. Co się mogło podziać? Any ideas? (technicznie po naszej stronie raczej nic)

Wszechwiedzący ✭

Hej Joe Emotikon: Szczęśliwy

A w zeszłym roku o tej samej porze zjawisko nie wystąpiło....?

________
Booguś

Dot.: Znaczący spadek w odesłaniach z linkedin

Nowicjusz ✭

Linkedin traffic

Jak widać na załaczonym obrazku roznica jest znaczaca. Nie wiem co sie stalo bo to bylo tak z dnia na dzien, wydaje mi sie ze te wizyty najzwyczajniej przechodza do typu ruchu Direct / None.

Wszechwiedzący ✭

W takiej sytuacji być może warto skorzystać z raportu "Czas rzeczywisty" w Analytics. Poklikać w miarę możliwości w to wszystko, co masz na LinkedIn i sprawdzić czy Analytics identyfikuje ten ruch jako LinkedIn - czyli czy poprawnie przenoszą się parametry UTM.

________
Booguś

Dot.: Znaczący spadek w odesłaniach z linkedin

Nowicjusz ✭

Jak do tej pory nie mieliśmy zapiętych utmów i wszystko działało. Jeżeli nie znajdziemy dość sprawnie przyczyny to będziemy musieli chyba otagować wszystkie linki. Taka jest Twoja sugestia?

Wszechwiedzący ✭

Na pewno zacząłbym od upewnienia się za pomocą Analyticsa, że właśnie w tym leży problem, bo w sumie nie jestem co do tego przekonany. Ale jeśli w badanym okresie na przykład o tyle mniej więcej wzrósł Direct o ile spadł Social z LinkedIn to skorzystałbym z raportu "Czas rzeczywisty" dla kontroli.

________
Booguś