Obecnie 154 forumowiczów jest online
Obecnie 154 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zdarzenie z przypisaną wartością. Będę wdzięczny

Student ✭ ✭

Cześć!

Wiem że da się to zrobić ale nie wiem jak Emotikon: Szczęśliwy

Uwaga dyktuje:

1. Zrobiłem zdarzenie w Analytics które mówi mi o tym że ktoś kliknął w wyszukiwarkę produktów na stronie.

2. Chce dopisać do tego zdarzenia wartość w której będzie to co wpisał np: "czerwone buty"

Słucham więc jak to zrobić. Oczywiście przez GTMa.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedz 

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Zdarzenie z przypisaną wartością. Będę wdzięczny

Wschodząca Gwiazda
Artur, to jest typowy kod do mierzenia zdarzenia
ga('send', 'event', 'category', 'action');
ja zamiast akcji daje this.value==''?'brak_wymaganego_tekstu)':this.value]);
więc w anaylticsie masz albo to co ktos wpisał albo brak_wymaganego_tekstu czyli, że ktoś kilknął w dane pole, ale nic tam nie wpisał

natomiast przy wyszukiwarce w witrynie nie ma konieczności dawania eventów, analytics sam zbiera te dane, jeżeli odpowiednio go skonfigurujesz, informacje jak to zrobić znajdziesz tutaj https://support.google.com/analytics/answer/1012264?hl=pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Artur, to jest typowy kod do mierzenia zdarzenia
ga('send', 'event', 'category', 'action');
ja zamiast akcji daje this.value==''?'brak_wymaganego_tekstu)':this.value]);
więc w anaylticsie masz albo to co ktos wpisał albo brak_wymaganego_tekstu czyli, że ktoś kilknął w dane pole, ale nic tam nie wpisał

natomiast przy wyszukiwarce w witrynie nie ma konieczności dawania eventów, analytics sam zbiera te dane, jeżeli odpowiednio go skonfigurujesz, informacje jak to zrobić znajdziesz tutaj https://support.google.com/analytics/answer/1012264?hl=pl

Student ✭ ✭
Z której opcji jest najlepiej skorzystać aby po podzieleniu na kategorie tych danych zrobić remarketing?

Ktoś kto wpisuje frazy z bluzami wpada do jednego koszyka i ktoś z butami do kolejnego.

Wschodząca Gwiazda
Czy zrobisz segment w remarketing z search term contains czy event action contains to już raczej bez znaczenia.
Ja osobiście wybrałbym wyszukiwanie w witrynie, chociażby dlatego, że nie musisz wtedy nic w kodzie mieszać.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Do tego będzie najlepsze śledzenie w witrynie, tak jak pisze maciekef.

Jeśli wyszukiwarka jest skonfigurowana tak, że zostawia parametr w zapytaniu (np. www.google.pl/?q=bluza), nie trzeba modyfikacji kodu, tylko konfiguracja w Google Analytics (Administrator -> Widok -> Wyszukiwanie w witrynie).

Jeśli formularz nie zostawia wyszukiwania w adresue URL - trzeba skorzystać z wirtualnej odsłony i tak samo skonfigurować wyszukiwanie w witrynie w Google Analytics.

Do remarketigu - segment z wyszukiwanym hasłem.

Wyszukiwanie w witrynie ma tą zaletę w porównaniu do śledzenia zadzeń, że masz dedykowane raporty do tego celu oraz nie zmniejszasz limitu zbierania danych (szczególnie ważne w więszych serwisach) - w standardowej wersji Google Analytics przyjuje tylko 10 mln hitów miesięcznie Emotikon: Szczęśliwy

Michał Bryś

Student ✭ ✭
Administrator -> Widok -> Wyszukiwanie w witrynie

Rozumiem że ta opcja pozwala mi zaczytywać ze strony wszystko co użytkownik wpisuje w pola do uzupełniania treści?

Wschodząca Gwiazda
to co wpisuje w wyszukiwarce w witrynie

Student ✭ ✭
no właśnie... czyli aby wyciągać treści z innych do tego przeznaczonych miejsc rozumiem że muszę ogarnąć temat z twojej pierwszej wypowiedzi?

Wschodząca Gwiazda
własnie tak, Tylko pamiętaj żadnych nr telefonow,emailow itp nie możesz zbierać.

Student ✭ ✭
tak wiem że to grozi czerwonym dywanikiem u GIODO Emotikon: Szczęśliwy

czy w GTM mam stworzyć makro ( http://scr.hu/3683/jsh9m ):
([this.value==''?'brak_wymaganego_tekstu)':this.value]);
i dać je jako akcja?

http://scr.hu/3683/oyxvr

Wschodząca Gwiazda
Z GTM-em to ja za bardzo Ci nie pomogę. Wrzuć i przetestuj.

Najlepszy Współtwórca
Tak sie zastanawiam czy nie lepiej jest wykorzystac do tego grupowania tresci. Nie zabiera hitow, a samo wyszukiwanie nie zawsze oznacza deklaracje zainteresowania, ale to temat do dyskusji Emotikon: Mrugający