AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 260 forumowiczów jest online
Obecnie 260 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zakres raportów wysyłanych e-malem

Nowicjusz ✭

Wysyłane raporty z zakresem np. miesiecznym zawartych w nich danych

jesli sa wysylane e-mailem z opcją 'codziennie' zawierają dane z jednego dnia. Bug? A moze gdzieś są ukryte opcje ustawienia zakresu przy wysyłce? Ktoś wie moze?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magdalena P
września 2015

Dot.: Zakres raportów wysyłanych e-malem

Wschodząca Gwiazda
Dzisiaj rano dostałem kolejny raport za ostatnie 30 dni i również wszystko było w nim w porządku natomiast przy ustawieniu zakresu dat na okres 1.06 - 30.06 raport faktycznie przyszedł z danymi za ostatni dzień.
Podejrzewam, że to jednak nie jest błąd tylko zamierzone działanie oprogramowania.
Prawdopodobnie przy ustawieniu dowolnego zakresu predefiniowanego z listy, typu ostatni dzień, ostatnie 7 dni, ostatnie 30 dni, itp. raporty wysyłane mailowo będą poprawne.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

rozumiem, że piszesz o raportach w Google Analytics.
Sprawdziłem przed chwilą to o czym piszesz i raport przyszedł dla zakresu dat, jaki ustawiłem.
Wybrałem zakres dat: Ostatnie 30 dni, następnie kliknąłem "Wyślij email", wybrałem częstotliwość codziennie, Załącznik PDF i po kilkunastu minutach przyszedł mi na skrzynkę prawidłowy raport. Myślę, że jutro też przyjdzie prawidłowy.

Możesz opisać dokładnie swoje ustawienia - jaki raport wysyłasz, jaki masz zdefiniowany zakres dat zanim przejdziesz do konfigurowania wysyłania emaili?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Tomku, dzięki za odpowiedź.
Pracuję zawsze na niestandardowych zakresach dat. Raport generowany np. za okres 1-30.06 zawiera wszystkie dane z tego okresu. Wysyłany e-mailem - tylko dane z bieżącego dnia wysyłki.
Wysłałam raport zgodnie z Twoim case'm - ustawiając zakres na standardowy "Ostatnie 30 dni". Czekam jednak wciąż na jego przyjście na skrzynkę.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magdalena P
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Dzisiaj rano dostałem kolejny raport za ostatnie 30 dni i również wszystko było w nim w porządku natomiast przy ustawieniu zakresu dat na okres 1.06 - 30.06 raport faktycznie przyszedł z danymi za ostatni dzień.
Podejrzewam, że to jednak nie jest błąd tylko zamierzone działanie oprogramowania.
Prawdopodobnie przy ustawieniu dowolnego zakresu predefiniowanego z listy, typu ostatni dzień, ostatnie 7 dni, ostatnie 30 dni, itp. raporty wysyłane mailowo będą poprawne.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Takie pytanie dla upewnienia się - jesli ustawię w zakresie dat (prawy górny róg) ostatnie 7 dni i ustawię wysyłkę raportu co tydzień to będzie on zawierał dane z ostatnich 7 dni?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tak. Nie zapomnij ustawić częstotliwości. Jeśli zapomnisz przy tworzeniu, to na karcie Raporty zawsze możesz edytować częstotliwość.

Screen Shot 03-25-16 at 03.51 PM.PNG

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Sam raport mogę ustawiac w zakladce pozyskiwanie --> adwords ? Czy musze z raportów?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Przepraszam Cię nie zwróciłem uwagi na miejsce umieszczenia pierwszego posta. Udzieliłem Ci odpowiedzi jak zrobić to w AdWords. W Analyticsie zapewne będzie podobnie, że raport przyjdzie z zadanego zakresu.

Jeśli przejdziesz na kartę z interesującymi Cię danymi, naciśnij przycisk Wyślij email i ustaw sobie odpowiednio częstotliwość itp.

Screen Shot 03-26-16 at 08.30 PM.PNG

Dominik Myślak