Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczanie osób po utworzeniu konta

Nowicjusz ✭ ✭

Mam stronę z kursami, do których dostęp uzyskuje się po założeniu konta i zapłaceniu. Użytkownicy powracają na stronę, żeby korzystać z tych kursów. W jaki sposób mogę mogę ustawić, żeby widzieć osobno użytkowników którzy:

- nie założyli sobie kont

- założyli konta, ale nie zapłacili

- założyli konta i zapłacili?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

@Paweł Ł czy chodzi o listy remarketingowe czy o segmentacje w raportach w GA?

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli założenie konta oraz opłacenie za konto wiąże się z wyświetleniem jakiejś konkretnej strony to możesz stworzyć odpowiednio 3 segmenty korzystając z warunków zaawansowanych.

Dla tych co nie założyli konta będzie to np.

Użytkownicy Wyklucz

Strona zaczyna się od (lub pasuje do wyrażenia regularnego)  /adres-strony-specyficznej-dla-zalozenia-konta

i drugi filtr dla pewności

Użytkownicy Wyklucz

Strona zaczyna się od (lub pasuje do wyrażenia regularnego)  /adres-strony-specyficznej-potwierdzenia-platnosci

I analogicznie dla pozostałych dwóch segmentów.

Ważne jest w tym przypadku byś korzystał z wykluczania/uwzględniania użytkowników, a nie sesji.

Tylko segment będzie działał prawidłowo jeśli zakres dat, jaki wybierzesz w raporcie, uwzględni sesję użytkownika w której rejestrował konto i/lub za nie płacił.

Poza tym użytkownik, który np. we wrześniu zarejestrował konto i je opłacił, ale wcześniej odwiedził stronę w lipcu i sierpniu, zostanie wraz ze swoimi wszystkimi sesjami uwzględniony w segmencie "założyli konto i zapłacili" jeśli wybierzesz zakres dat np. czerwiec - październik.

Ewentualnie możesz do tworzenia segmentów wykorzystać inne charakterystyczne adresy stron, które odwiedzają tylko zarejestrowani/tylko ci co zapłacili wówczas może to lepiej funkcjonować.

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭ ✭

Jeśli masz możliwość, to ja bym wprowadził takie statusy (dla tych co założyli konta) do warstwy danych (po zalogowaniu się/założeniu konta). Następnie na ich podstawie zrobić wymiar niestandardowy.

Wtedy unikniesz tego, że ktoś założył konto i dokonał zamówienia na desktop, a następnie korzysta z kursów na mobile. I jeśli poprzez telefon nie odwiedza konkretnej strony, która wyróżnia "opłacili", "nie opłacili", to mobile będzie Ci wpadał tylko do "założyli konto, nie zapłacili".

Generalnie z doświadczenia wolę korzystać na danych z Warstwy danych w przypadku takich stron jak Twoja.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭ ✭

Chodzi o segmentację w raportach

Magister ✭ ✭ ✭

Na podstawie Wymiarów niestandardowych możesz również zrobić segmenty użytkowników w GA.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X