Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wewnętrzne źródła ruchu

Nowicjusz ✭

Cześć wszystkim,

Proszę o pomóc w sprawie raportów.

Chcę dowiedzieć się, z jakich stron na mojej witrynie użytkownicy przeszli do strony /kontakt/ (na przykład).
W jaki sposób mogę utworzyć taki raport?

Dzięki z góry

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wladek S
maj

Dot.: Wewnętrzne źródła ruchu

Wschodząca Gwiazda

Możesz to zrobić tak, jak to napisał Maciej lub w przypadku gdy dana strona może występować z różnymi parametrami po zasadniczym adresie (np. /kontakt/ /kontakt/?parametr=wartosc, /kontakt/?parametr=inna-wartosc, itd.) i interesuje Cię wyświetlenie wszystkich stron poprzedzających dla wszystkich tych wersji to w raporcie Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony wpisujesz w polu wyszukiwania (nad tabelą po prawej stronie) interesującą Cię stronę w celu odfiltrowania raportu, a następnie włączasz wymiar dodatkowy "Ścieżka poprzedniej strony".

Strony – Analytics.png

Ewentualnie możesz kliknąć na "Zaawansowane" i tam dodać drugi warunek, który wykluczy Ci z raportu wejścia bezpośrednie na daną stronę - czyli ustawiasz warunek Wyklucz Ścieżka poprzedniej strony Zawiera (entrence).

Ale jeśli nie masz żadnych parametrów w adresach to rozwiązanie podane przez Maćka jest wygodniejsze, tylko po wejściu do tego raportu zmień sobie pole "Aktualny wybór:" i tam wskaż stronę, którą chcesz analizować.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wewnętrzne źródła ruchu

Najlepszy Współtwórca

IMHO najprosciej wejdz do raportu Zachowanie -> Zawartosc witryny -> Wszystkie strony i tam nad wykresem kliknij w "Podsumowanie nawigacji".

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wladek S
maj

Dot.: Wewnętrzne źródła ruchu

Wschodząca Gwiazda

Możesz to zrobić tak, jak to napisał Maciej lub w przypadku gdy dana strona może występować z różnymi parametrami po zasadniczym adresie (np. /kontakt/ /kontakt/?parametr=wartosc, /kontakt/?parametr=inna-wartosc, itd.) i interesuje Cię wyświetlenie wszystkich stron poprzedzających dla wszystkich tych wersji to w raporcie Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony wpisujesz w polu wyszukiwania (nad tabelą po prawej stronie) interesującą Cię stronę w celu odfiltrowania raportu, a następnie włączasz wymiar dodatkowy "Ścieżka poprzedniej strony".

Strony – Analytics.png

Ewentualnie możesz kliknąć na "Zaawansowane" i tam dodać drugi warunek, który wykluczy Ci z raportu wejścia bezpośrednie na daną stronę - czyli ustawiasz warunek Wyklucz Ścieżka poprzedniej strony Zawiera (entrence).

Ale jeśli nie masz żadnych parametrów w adresach to rozwiązanie podane przez Maćka jest wygodniejsze, tylko po wejściu do tego raportu zmień sobie pole "Aktualny wybór:" i tam wskaż stronę, którą chcesz analizować.

Tomasz Ciepłucha