AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 100 forumowiczów jest online
Obecnie 100 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

W raportach brak url z wykorzystaniem średnika

Nowicjusz ✭

Na mojej stronie część url jest zbudowana z wykorzystaniem średnika np: /l,c,rodzaj-pobytu;amazonki,kujawsko-pomorskie,ciechocinek.html - tego rodzaju url-e nie są pokazywane w raportach GA. Linki tylko z przecinkami bez średników są widoczne. 

1. Czy GA strukturalnie odrzuca adresy ze średnikami (nie znalazłem takiej informacji)?

2. Czy to jest kwestia skonfigurowania domyślnego GA dla danej strony a jeśli tak to gdzie je można zmienić - odblokować/dopuścić średnik do url?

pozdrawiam Marek 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek B
marzec

Wschodząca Gwiazda

Bartek - wygląda na to, że filtr tutaj nie pomoże (sprawdziłem na szybko i filtr nie działa).

Trzeba by zamieniać średnik na inny znak w momencie wysyłania danych, bo wszystko wskazuje na to, że po przesłaniu nic się już nie da z tym zrobić. Chyba Google Analytics bardzo nie lubi średników w URL'ach Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Dot.: W raportach brak url z wykorzystaniem średnika

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć.

Znalazłem podobny problem na forum EN:

https://www.en.advertisercommunity.com/t5/Google-Analytics-Code/Send-Pageview-Cutting-off-3b/td-p/51...

Jeszcze możesz spróbować zrobić filtr w GA, który zmieni ";" na ",":

Screenshot_84.png

Daj znać czy coś się zmieniło.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek B
marzec

Wschodząca Gwiazda

Bartek - wygląda na to, że filtr tutaj nie pomoże (sprawdziłem na szybko i filtr nie działa).

Trzeba by zamieniać średnik na inny znak w momencie wysyłania danych, bo wszystko wskazuje na to, że po przesłaniu nic się już nie da z tym zrobić. Chyba Google Analytics bardzo nie lubi średników w URL'ach Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

@Tomasz_C tego się właśnie obawiałem Emotikon: Smutny

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭

Próbowaliśmy z filtrem - nie dało to rezultatów. Dziękuje za link do forum - niestety n forum EN był ten temat poruszany ale kilka lat temu - nie ma już tamtych postów. Wniosek jest jeden - nie stosować średników w konstrukcji URL Emotikon: Smutny mimo, że nie są przez wytyczne Google zabronione. Te linki są zaindeksowane - ale nie zobaczymy ich w raportach.