Obecnie 263 forumowiczów jest online
Obecnie 263 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tagowanie linku - witryna odsyłająca

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Zadam pewnie bardzo naiwne pytanie - ale proszę o wsparcie.

Jak powinienem prawidłowo otagować link prowadzący do mojej witryny, aby ruch z tego linku pokazywał się w kanałach jako Refferal, a nie jako Other?

Gwoli wyjaśnienia to nie jest ruch z Kampani - po prostu ruch z jednej z moich stron do sklepu internetowego.

Żeby było dziwniej teraz część ruchu z domeny a mam jako Referral a część jako Other.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur Ł
kwietnia 2016

Dot.: Tagowanie linku - witryna odsyłająca

Wschodząca Gwiazda
Ale tagowanie poprzez utmy jest zwykle na potrzeby odesłań z kampanii. Odesłania bez dodatkowych parametrów powinny być uznawane jako zwykłe refferale. Czemu chcesz tagować link? Jeśli nie otagujesz to powinno pokazać źródło prawidłowo jako refferal?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Mhh.. dziwna sytuacja, ruch z witryny powinien być refferalem.

Możesz dodać tag ?utm_source=twojastrona.po 

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
tak mam - ale mam tez dodane kolejne informacje dotyczące lokalizacji linku. Czyli lepiej żeby taki link był "czysty". Bo dodanie dodatkowych tagów powoduje przypisanie go do kampanii?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur Ł
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda
Ale tagowanie poprzez utmy jest zwykle na potrzeby odesłań z kampanii. Odesłania bez dodatkowych parametrów powinny być uznawane jako zwykłe refferale. Czemu chcesz tagować link? Jeśli nie otagujesz to powinno pokazać źródło prawidłowo jako refferal?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
No tak mój błąd. Już po pierwszej odpowiedzi okazało się że link powinien być po prostu czysty. A ja chciałem opisać lokalizacje pliku na stronie, czyniąc z tego kampanię. Dziękuję za zaprowadzenie na słuszną drogę.

Wschodząca Gwiazda

Artur, jeżeli zależy Ci na informacji skąd dokładnie link pochodzi to można coś z tym zrobić, tylko podstawowe pytanie:

chodzi Ci o dokładną podstronę, czy może o miejsce na stronie np, stopke, banner, nagłówek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Chodziło mi o miejsce na stronie (nowy button przekierowujący do sklepu) - no i oczywiście nie pomyślałem, że jak go otaguję to po prostu będzie to zaliczone do Kampanii, a nie będzie linkiem Referral. Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia.

Wschodząca Gwiazda
Użycie parametrów UTM wcale nie wyklucza kwalifikowania ruchu do stron odsyłających.
Wystarczy, że jako urm_medium podasz wartość referral, czyli np.:
www.mojastrona.pl?utm_source=example.com&utm_medium=referral&utm_campaign=test
Tak otagowany link pojawi się normalnie w raportach jako odesłanie, a dodatkowo w kampaniach.
Jeżeli chcesz teraz rozróżniać, w co nastąpiło kliknięcie (np. nowy przycisk) możesz użyć parametru utm_content
W Google Analytics wartość parametru utm_content znajduje się w wymiarze "Treść reklamy".
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dziękuję - bo to jest to o co mi dokładnie chodziło, a myślałem, że jednak tak nie można. Przetestuje czy zadziała utm_medium=referral

Wschodząca Gwiazda
Można to łatwo zweryfikować od ręki korzystając z raportowania na żywo w raporcie "Źródła wizyt".
Wystarczy dopisać do adresu parametry urm z jakimś charakterystycznym źródłem i od razu nam wyskoczy, np:
www.mojawitryna.pl?utm_medium=referral&utm_source=TEST
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

a ja bym tutaj spróbował skorzystać z funkcji wyszukań w witrynie, to na pewno działa fajnie wewnątrz witryny, ale z zewnętrznej też chyba powinno być ok