Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sumowanie statystyk ze wszystkich kont w Analytics

Nowicjusz ✭
Witam,
W Google Analytics posiadam kilkanaście kont, podzielone na grupy a w grupach po kilka stron www. Każda strona ma inny kod śledzenia.

Na liście kont mam możliwość sprawdzenia statystyk odwiedzin każdej ze strony + śr. czas trwania sesji, współczynnik odrzuceń i konwersji celu, ale nic więcej.

Czy jest jakaś opcja żeby dane ze wszystkich witryn zostały zsumowane? Lub żeby np wybrane strony/grupy były zsumowane?

Pomyślałem że utworzę kolejne konto o zbiorczej nazwie i do każdej strony dołączę dodatkowy kod śledzenia. Niestety ten plan nie wypalił bo drugi kod nic nie zlicza.

Pozdrawiam
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Sumowanie statystyk ze wszystkich kont w Analytics

Student ✭ ✭ ✭

Witaj,

na szybko przychodzą mi do głowy dwie opcje:

1. Możesz spróbować po rozwinięciu wszystkich kont przekopiować wartości do notatnika, a następnie do Excel. Są one przeenterowane, więc będzie Ci łatwiej.\
  2. Możesz spróbować przygotować raport ogólny w Excelu do wysyłki mailowej dla wszystkich kont. Wtedy łączysz raporty.

Bardziej zautomatyzowanego sposóbu nie znam, tylko na piechotęEmotikon: Szczęśliwy

PS Zawsze jeszcze pozostaje API.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Student ✭ ✭ ✭

Witaj,

na szybko przychodzą mi do głowy dwie opcje:

1. Możesz spróbować po rozwinięciu wszystkich kont przekopiować wartości do notatnika, a następnie do Excel. Są one przeenterowane, więc będzie Ci łatwiej.\
  2. Możesz spróbować przygotować raport ogólny w Excelu do wysyłki mailowej dla wszystkich kont. Wtedy łączysz raporty.

Bardziej zautomatyzowanego sposóbu nie znam, tylko na piechotęEmotikon: Szczęśliwy

PS Zawsze jeszcze pozostaje API.

Nowicjusz ✭

Hehe, tak na piechotę to równie dobrze odpalę sobie kalkulator i pododaję wartości jakie mi wyskoczą w liście kon Emotikon: Bardzo szczęśliwy heheh

Myślałem że w XXI wieku znajdą się lepsze rozwiazania :-) Ale dzięki za odpowiedź. Jeśli ktoś miałby jakiś inny pomysł to chętnie popróbuję.

P.S. Gdy dodałem drugi kod śledzący to ten pierwszy także przestał mi działać... dziwne to czy normalne?

Student ✭ ✭ ✭

Odpowiedź na miarę XXI wieku: APIEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

Jeśli nie czujesz się mocny w kodowaniu, spróbuj eksportu danych z Gogole Analytics do Gogole Docs:

http://analytics.blogspot.com/2012/08/automate-google-analytics-reporting.html

https://developers.google.com/events/ahNzfmdvb2dsZS1kZXZlbG9wZXJzcg4LEgVFdmVudBjM-vIEDA/

Michał Bryś