Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Statystyki AdW w GA

Nowicjusz ✭

Witam,

po połączeniu kont AdW i GA (połączone prawidłowe konta, włączona opcja automatycznego tagowania, parametr gclid jest zachowywany), nie są widoczne statystyki (kliknięcia, koszty) AdW w GA. Właściwie są widoczne częściowo, tzn. GA przypisuje sesje konkretnej kampanii/grupom, ale nie prezentuje danych dot. kliknięć i kosztów:

Zrzut ekranu 2016-04-16 o 08.14.02.png
Z czego to może wynikać?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Agnieszka M

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Statystyki AdW w GA

Najlepszy Współtwórca
Jaki okres analizujesz? Dany dzień, Wczoraj, czy zakres dat?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Cześć Dominiku,
kampania wystartowała dopiero 13 kwietnia i za taki czas analizuję dane.
Generalnie do tej pory statystyki AdW w GA były widoczne niemal od razu na innych kontach.

Najlepszy Współtwórca
Czy od razu nastąpiło połączenie kont AdWords i Analytics? Ja bym poczekał jeszcze chwilkę.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak, od razu konta były połączone. Ok, poczekam zatem jeszcze.
Sprawdzę w poniedziałek i odezwę się.
Dzięki.

Najlepszy Współtwórca
Agnieszka sprawdź jeszcze czy przy połączonych kontach z poziomu Analytics masz wybrany widok.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Cześć, tak - był i jest wybrany widok.
Dostałam też wskazówkę z Pomocy, że powodem tej sytuacji są założone filtry na koncie GA i rekomendację, żeby usunąć filtr (uwzględniający nazwę hosta).
Ponoć czasami przepływ danych między AdW i Analytics jest zaburzony, gdy są włączone filtry.
Zrobiłam tak i rzeczywiście dane się zaczytały. O tyle jest to dla mnie zaskakujące, że na wielu innych kontach jest ten filtr też założony i nigdy nie było problemów z danymi AdW. ;/
(może to ma coś wspólnego z tym, że to kampania PLA? strona w protokole https://?)
W każdym razie problem się rozwiązał.
Dziękuję.

Najlepszy Współtwórca
Agnieszko z ciekawości zapytam, czego dotyczył filtr? Czy na supporcie uzyskałaś informację o tym, że jakiekolwiek filtry mogą zaburzać przepływ, czy ten utworzony u Ciebie?

Pytam na przyszłość, gdyby ktoś inny miał podobny problem.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Cześć Dominiku,
filtr, który usunęłam to: Uwzględnij host mojadomena.pl.
Co do informacji zwrotnej z Pomocy, to była następująca: "Niestety technicy nie są w stanie podać prawidłowości. Powiedzieli natomiast, że czasami przepływ danych między dwoma produktami (AdWords, Analytics) jest zaburzony, gdy mamy włączone filtry. Jest to limitacja po naszej stronie."

Pozdrawiam
Agnieszka