Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Różnica w liczbie odsłon dla tej samej strony po czasie

Nowicjusz ✭

Hej,

mam taką zagwozdkę. Otóż robię od pewnego czasu cykliczne zestawienia liczby odsłon stron z artykułami, czyli dość prostą rzecz. Wchodzę do odpowiedniego widoku, zakładki, wybieram zakres dat i eksportuję sobie dane zawierajace urla i liczbe odslon do csv . Ostatnio przydazyla mi sie dziwna rzecz, albowiem sprawdzilem po czasie te same dane w tym samym widoku dla tego samego zakresu czasu i okazało się, ze sie roznia.

Czasami o kilka odslon (to nie wazne) ale czasem potrafia np o połowę czy 1/3. Załóżmy z 4000 -> 5000, albo na odwrót, bo nie ma reguły. Są też takie, które się nie zmieniły. 

Co może być przyczyną takiej sytuacji? Jest na to jakies wytlumaczenie? Sprawdzałem jakieś 3 tygodnie temu i teraz.

Wszechwiedzący ✭

Hej Jakub Emotikon: Szczęśliwy

Różnica bierze się prawdopodobnie z tego, że przetworzenie zabranych danych wymaga czasu. Może być więc tak, że uwidocznienie odsłony/odsłon w Analytics będzie miało miejsce dopiero po wielu godzinach. Czyli jeśli rano sprawdzasz dane uwględniające poprzedni dzień, to niekoniecznie uwzględniają one jeszcze wszystkie odsłony z poprzedniego dnia.

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Ale ja sprawdzam dane sprzed 2 tygodni czyli patrzylem dzis i 2 tygodnie temu na okres

14-28 marca.

Nowicjusz ✭

I czy takie roznice do kilkudziesieciu odslon to normalna sprawa?