Obecnie 131 forumowiczów jest online
Obecnie 131 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Referral - źródło np. poczta.wp.pl

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witajcie, mam problem ze źródłami typu poczta.wp.pl lub poczta.interia.pl w referralach. Wiem, że tego typu źródła nie powinny się tu znajdować, ale nie wiem jakiego rodzaju jest to ruch. Miał ktoś może podobną sytuację? Gdzie takie źródło powinno być zakwalifikowane?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz O
sierpnia 2016

Dot.: Referral - źródło np. poczta.wp.pl

Nowicjusz ✭ ✭
Potestowałem - macie rację to ruch z linków systemowych. Bardzo dziękuję za Wasze podpowiedzi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Magister ✭
Otaguj wszystkie linki we wszystkich mailach albo wyklucz te domeny (Informacja o śledzeniu -> Lista wykluczeń stron odsyłających).

Wschodząca Gwiazda
Nie bardzo rozumiem, czemu takie źródła nie powinny znajdować się w referralach?

Nowicjusz ✭ ✭
Problem polega na tym, że nie jestem w stanie określić co jest nieotagowane i wpada właśnie tutaj. Nie wiem jaki rodzaj reklamy to generuje, ponieważ ani nie dedukuję mailingów dla tych baz, ani nie mam tam działań display'owych. Wycinać tego nie chcę, bo jest to ruch konwertujący.

Nowicjusz ✭ ✭
Masz rację, póki nie ustalę jakie działanie powoduje ten ruch, nie mogę powiedzieć, że jest on źle otagowany. Jakieś rady jak to zbadać?

Magister ✭
Jeśli dobrze kojarzę to nie wycinasz tylko omijasz. Np. gdy system wysyła na pocztę systemowego maila z potwierdzeniem i dopiero wtedy zliczana jest konwersja wtedy przypisane jest do poczta.o2.pl, tak samo jak to bywa z przelewy24.pl A jak wykluczysz te domeny to według mnie przypisane jest to wcześniejszego źródła.

Wschodząca Gwiazda
Ktoś przesyła sobie wiadomość z linkiem Twojej domeny na maila z wp, stąd może pochodzić ruch
Albo jak wysyłasz linka aktywującego konto itp
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz O
sierpnia 2016

Nowicjusz ✭ ✭
Potestowałem - macie rację to ruch z linków systemowych. Bardzo dziękuję za Wasze podpowiedzi.