Obecnie 323 forumowiczów jest online
Obecnie 323 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport ruchu na blogu podpiętego pod sklep

Nowicjusz ✭

Hej.

Słuchajcie jeśli mam sklep pod adresem www.mójsklep.pl i pod tym adresem mam utworzony blog  www.mojastrona.pl/blog, to jak mogę wyciągnąć dane odnośnie samego tego bloga?

Nie mam pojęcia, jak ustawić w GA, by odfiltrować wszelkie produkty ze sklepu od tematów blogowych.

Będę super wdzięczny za pomoc! Emotikon: Szczęśliwy

D.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Darek K
listopada 2016

Student ✭ ✭ ✭

Darek,

wchodzisz do dowolnej części raportu i wybierasz na górze "Dodaj segment", a następnie "Nowy segment". Teraz z sekcji zaawansowane wybierasz warunek Strona rozpoczyna się od /blog/ (zakładam, że jest slash na końcu).

Po tej operacji będziesz mógł korzystać ze zdefiniowanego segmentu w dowolnym miejscu raportu, w zależności czy będziesz chciał uzyskać informacje o źródłach ruchu, konwersjach, sesjach...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Darek,

Doraźnie polecam utworzenie nowego segmentu z warunkiem:

Strona rozpoczyna się od /blog/ (zakładam, że jest slash na końcu)

Niezależnie polecam utworzenie dwóch dodatkowych widoków. Jeden, który będzie przetrzymywał ruch do bloga i drugi do wszystkiego oprócz bloga.

Po utworzeniu nowego widoku zakładka Filtry w administracji i odpowiednio:

Dla bloga - filtr predefiniowany: Uwzględnij tylko ruch do podkatalogów rozpoczyna się od /blog/

Dla wszystkie inego - filtr predefiniowany: Wyklucz ruch do podkatalogów rozpoczyna się od /blog/

Nowicjusz ✭

A gdybym tak jeszcze uzyskał od Ciebie szczegółową ścieżkę? Nie wiem, który segment wybrać, by móc wpisać warunek. 

#dyletant Emotikon: Szczęśliwy

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Darek K
listopada 2016

Student ✭ ✭ ✭

Darek,

wchodzisz do dowolnej części raportu i wybierasz na górze "Dodaj segment", a następnie "Nowy segment". Teraz z sekcji zaawansowane wybierasz warunek Strona rozpoczyna się od /blog/ (zakładam, że jest slash na końcu).

Po tej operacji będziesz mógł korzystać ze zdefiniowanego segmentu w dowolnym miejscu raportu, w zależności czy będziesz chciał uzyskać informacje o źródłach ruchu, konwersjach, sesjach...

Nowicjusz ✭

Super! Wszystko działa.

Dzięki wielkie! Emotikon: Szczęśliwy