Obecnie 270 forumowiczów jest online
Obecnie 270 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport niestandardowy z wybranymi kampaniami

Student ✭ ✭ ✭

Chciałbym stworzyć raport niestandardowy uwzględniający tylko część kampanii, utworzyłem grupę danych (ctr,cpc,koszt, kliknięcia, transakcje) i wymiar kampania, założyłem filtr z wyrażeniem regularnym
uwzględnij-Kampania-wyrażenie regularne-kampania1|kampania2|kampania3 jednak w raporcie wyświetla nadal wszystkie kampanie. Jak mogę to ustawić aby widzieć statystyki tylko tych 3 kampanii?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
sierpień

Wschodząca Gwiazda

Bo tam jest łącznik "i", czyli kampania musiałaby jednocześnie pasować do 3 nazw, co jest niemożliwe.

Pierwszy sposób, który próbowałeś, musi zadziałać tylko upewnij się, że jako wyrażenie regularne wpisujesz unikatowe cięgi znaków.

A jeśli nazwa jednej kampanii może być częścią innej kampanii możesz dodatkowo wpisując nazwę kampanii podać na początku znak ^, a na końcu znak $.

Czyli wyrażenie regularne będzie takie:

^Pełna-nazwa-kampanii-1$|^Pełna-nazwa-kampanii-2$|^Pełna-nazwa-kampanii-3$

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Raport niestandardowy z wybranymi kampaniami

Magister ✭ ✭

Cześć,

dobrze kombinowałeś Emotikon: Szczęśliwy

Wystarczy, że zamienisz "Wyrażenie regularne" na "Ścisłe". Następnie w każdej osobnej linijce wpisz dokładną nazwę jednej kampanii.

Screenshot_3.png

Jedno z prostszych rozwiązań przy filtrowaniu kilku kampanii.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Własnie próbowałem ale wtedy nie pokazuje żadnych danych.Zrzut_ekranu_083017_035707_PM.jpg

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
sierpień

Wschodząca Gwiazda

Bo tam jest łącznik "i", czyli kampania musiałaby jednocześnie pasować do 3 nazw, co jest niemożliwe.

Pierwszy sposób, który próbowałeś, musi zadziałać tylko upewnij się, że jako wyrażenie regularne wpisujesz unikatowe cięgi znaków.

A jeśli nazwa jednej kampanii może być częścią innej kampanii możesz dodatkowo wpisując nazwę kampanii podać na początku znak ^, a na końcu znak $.

Czyli wyrażenie regularne będzie takie:

^Pełna-nazwa-kampanii-1$|^Pełna-nazwa-kampanii-2$|^Pełna-nazwa-kampanii-3$

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Dodatkowo znaki takie jak [ oraz ] należy poprzedzić ukośnikiem, czyli zapisać to tak: \[PLA\] ponieważ są to znaki specjalne przy wyrażeniach regularnych.

Ewentualnie te fragmenty nazw pomiń całkowicie ale wówczas już nie stosuj znaków ^ i $.

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭

@Tomasz_C zwracam honor! Dzięki za soczyste wyjaśnienie. @Miyamoto M wybacz za wprowadzenie w błąd Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda

Czasem można się zapomnieć i nie zwrócić uwagi na ten łącznik.

Swoją drogą powinni zrobić możliwość wybrania zamiast "i" również łącznika "lub" wówczas tworzenie filtrów byłoby prostsze i bardziej intuicyjne.

Tomasz Ciepłucha