Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przesłanie raportów

Magister ✭

Witam,

mam takie pytanie...
czy jest możliwość, żeby adwords przesyłało mi raport z kampanii  w załączniku? Teraz jezeli sobie utworze raport, to dostaje maila z linkiem.
Tak wiec musze wejść w tego maila, kliknąć w link i raport jest sciągnięty. Przykładowo przy dwudziestu kontach... to juz zabiera sporo czasu. 
Raporty tworze żeby móc historycznie porównać WJ.
Ktoś ma jakies propozycje?
z góry dzieki

Ten popularny wątek został przeniesiony z poprzedniego Forum pomocy AdWords.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: Przesłanie raportów

Magister ✭

Użytkownik Kasia.Majchrzak odpowiedział:

Jeśli zależy Ci na porównywaniu Wyników Jakości, a nie na szczegółowej analizie skuteczności poszczególnych kont czy kampanii to proponuję, żebyś skorzystał z Raportowania dla Klienta (o ile oczywiście korzystasz z MCK). Wybierz raport "Skuteczność słowa kluczowego" i określ konta/kampanie dla których chcesz utworzyć raport, dodaj kolumnę Wynik Jakości. Jeśli chcesz otrzymać raport na maila ustaw harmonogram wysyłania. Raport nadal dostaniesz w postaci linka i będziesz musiał go pobrać, ale w raporcie otrzymasz dane wszystkich wybranych wcześniej kont, czyli przy 20 kontach nie dostajesz 20 osobnych maili, a tym samym 20 raportów, tylko jeden, w którym dostajesz dane wszystkich 20 kont. Jeśli raport pobierzesz do Excela to bez problemu będziesz mógł sortować i porównywać dane. Nie wiem czy to jasno przedstawiłam. Mogę spróbować zrobić Ci później screeny, żeby to lepiej zobrazować. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Magister ✭

Użytkownik Kasia.Majchrzak odpowiedział:

Jeśli zależy Ci na porównywaniu Wyników Jakości, a nie na szczegółowej analizie skuteczności poszczególnych kont czy kampanii to proponuję, żebyś skorzystał z Raportowania dla Klienta (o ile oczywiście korzystasz z MCK). Wybierz raport "Skuteczność słowa kluczowego" i określ konta/kampanie dla których chcesz utworzyć raport, dodaj kolumnę Wynik Jakości. Jeśli chcesz otrzymać raport na maila ustaw harmonogram wysyłania. Raport nadal dostaniesz w postaci linka i będziesz musiał go pobrać, ale w raporcie otrzymasz dane wszystkich wybranych wcześniej kont, czyli przy 20 kontach nie dostajesz 20 osobnych maili, a tym samym 20 raportów, tylko jeden, w którym dostajesz dane wszystkich 20 kont. Jeśli raport pobierzesz do Excela to bez problemu będziesz mógł sortować i porównywać dane. Nie wiem czy to jasno przedstawiłam. Mogę spróbować zrobić Ci później screeny, żeby to lepiej zobrazować. 

Nowicjusz ✭

najlepszym rozwiązaniem byłby mały skrypt, który by robił wszystko tak jak oczekujesz