Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z zastosowaniem kodu analitycs

Student ✭

Witam, mam taki dylemat a zarazem problem. Mam glowna strone www oraz 10 subdomen to jest siec portali.  i moje pytanie brzmi:

1. czy dla takiego ukladu bedzie jeden kod sledzenia czy nie?

2. jak zrobic zeby miec statystyki laczne oraz oddzielne dla strony i subdomen

prosze o pomoc

Odpowiedź eksperta 5verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Problem z zastosowaniem kodu analitycs

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Najprostsza opcja to zastosowanie jednego kodu (jedna usluga GA) i stworzenie kilka widokow danych z filtrami obejmujacymi ruch do subdomen + 1 widok danych zbiorczy. Minusem rozwiazania jest to, ze szybko mozesz osiagnac prog probkowania (obciazenie hitami serwera).

Bardziej rekomendowana opcja w celu nie obciazania hitami serwerow GA, to osobne konta lub uslugi per subdomena + konto laczace wszystko w systemie raportowania roll up, czyli modyfikacja kodu sledzacego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Najprostsza opcja to zastosowanie jednego kodu (jedna usluga GA) i stworzenie kilka widokow danych z filtrami obejmujacymi ruch do subdomen + 1 widok danych zbiorczy. Minusem rozwiazania jest to, ze szybko mozesz osiagnac prog probkowania (obciazenie hitami serwera).

Bardziej rekomendowana opcja w celu nie obciazania hitami serwerow GA, to osobne konta lub uslugi per subdomena + konto laczace wszystko w systemie raportowania roll up, czyli modyfikacja kodu sledzacego.

Student ✭
Wolę te drugie rozwiazanie ale czy moglby Pan mi to lopatologicznie wytlumaczyc lub jakiegos linka do tego rozwiazania wyslac??

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Chodzi o modyfikacje kodu sledzacego Google Analytics do takiej formy gdzie dane beda wysylane do dwoch roznych uslug lub kont:

<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-XXXXX-X', {
   'name': 'pierwszyTracker',

});
ga('create', 'UA-XXXXX-Y', {
   'name': 'drugiTracker',
});

ga('pierwszyTracker.send', 'pageview');
ga('trackerTracker.send', 'pageview');

<script>

pierwszyTracker ze swoim UA-XXXX-X moze zbierac ruch dla wszystkich stron, natomiast drugiTracker z innym UA-XXXX-Y bedzie dedykowany tylko konkretnej stronie/subdomenie.

Student ✭
Mniej wiecej rozumiem. W tym momencie mam jedno konta GA i glowna strone www, a teraz jak dodac te per subdomeny i te konto laczace??

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tworzac nowe uslugi lub konto z poziomu Google Analytics.

Student ✭
czyli dla kazdej subdomeny musze w swoim koncie GA utworzyc kolejne konto??

Najlepszy Współtwórca
Konto lub usluge.

Student ✭
to jaka jest roznica miedzy kontem a usluga, chcialbym aby Pan mnie poprowadzil bo ja jestem nowy w te klocki, mam konto, co lepiej do tego? konta czy uslugi?? jaka jest roznica miedzy tym a tym??

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Prosze przeczytac te wskazowki:
https://support.google.com/analytics/topic/1102143?hl=pl&ref_topic=1726911

oraz te:

https://support.google.com/analytics/answer/1009618?hl=pl&ref_topic=1102143

Po zapoznaniu sie z materialem podejmie Pan sam decyzje o wyborze Uslugi Emotikon: Szczęśliwy 

Wschodząca Gwiazda
Maciek, zapomniałeś napisać na wstępie, że usługa raportowania zbiorczego (roll up) dostępna jest tylko dla kont Google Analytics Premium, które są kontami płatnymi.

Natomiast zbieranie danych do dwóch usług jednocześnie to nie to samo, co usługa raportowania zbiorczego.

Sugerowane przez Ciebie rozwiązanie raportowania do dwóch usług/kont jednocześnie nie rozwiązuje problemu przekroczenia limitu hitów dla konta głównego.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Problem probkowania w 100% rozwiazuje tylko zakup Google Analytics Premium chociaz zalezy on od woluminu ruchu, o ktorym nic nie wiemy Emotikon: Szczęśliwy

Co do Roll Up to mozna to zrobic bez zakupu GAP tylko trzeba samemu zmienic kod sledzacy, ktory podeslalem no i dalem link do Roll Up reportingu gdzie znajduje sie info o GAP Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
ok przeczytalem, ale jaka jest roznica miedzy kontem a usluga skoro w kazdym z tych 2 przypadkow nadaje uprawnienia?? tego tam nie znalazlem Emotikon: Smutny

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Roznica wyglada tak:

https://storage.googleapis.com/support-kms-prod/SNP_E7E05D4BBDB41F46CFEC35E17ED3B19A3B64_3014763_en_...

Konto to miejsce zbiorcze dla uslug np danej firmy w Google Analytics. Uslugi sa dedykowane dla stron internetowych lub aplikacji, a wewnatrz uslugi (kolejny poziom zaglebienia) znajduja sie widoki z danymi gdzie sa raporty do analizowania.

Na kazdym z poziomow (konto, uslugi, widoki) mozna nadawac uprawnienia. Jesli nada Pan dostep na poziomie uslugi, to ktos bedzie mial tylko do danych konkretnej strony lub aplikacji ze wszystkimi widokami danych. Jesli doda Pan dostep na poziomie widoku danych, to ktos bedzie mail tylko dostep do tego konkretnego widoku. 

Tutaj jest to bardzo dobrze rozpisane:

https://support.google.com/analytics/answer/1009618?hl=pl&ref_topic=1102143

Student ✭
To teraz jedno pytanie i raczej ostatnie: czy dobrze rozumiem? - dla glownej uslugi daje jeden unikalny kod GA zeby liczyl tylko ta glowna domene, druga i kolejna usluga dla poszczegolnych subdomen i ostatnia usluga ktora zliczy glowna i subdomeny?? czy tak?? bo tak bym chcial.