Obecnie 201 forumowiczów jest online
Obecnie 201 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem: ID Transakcji "0"

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

niecały tydzień temu w raporcie: Konwersje - E-commerce - Tranksakcje  pojawił się problem. Ponad połowa transakcji indetyfikowana jest jako Id "0" [Screen w załączeniu]. Sumują się przychody, podatek i wszystkie dane. 

Posiadam 2 konta - na obu ten sam problem. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Emotikon: SmutnyGA_ID_transakcji.JPG

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Sytuacja, o której piszesz, sugeruje błąd we wdrożeniu EC, ale ponieważ nie jest to we wszystkich sesjach, trzeba znaleźć jakąś prawidłowość, np. tylko ruch mobilny.

W tym celu proponuję Ci stworzyć segment, który uwzględni tylko sesje, dla których identyfikator transakcji ściśle pasuje do 0.

Następnie przejrzyj różne raporty (proponuję zacząć od karty Odbiorcy>Ruch mobilny, Technologia) szukając jakichś prawidłowości.

Jeżeli uda Ci się ustalić w jakich okolicznościach występuje ten błąd wówczas łatwiej będzie go zlokalizować i usunąć.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Utworzyłam segment z warunkiem ID transakcji ściśle pasuje do "0".

Niestety nic nie mogę znaleźć, żadnej zależności Emotikon: Smutny takie transakcje spływają zarówno z mobila jak i z desktopu, technologia to samo.

Czy jest możliwość, że ten błąd we wdrożenie EC pojawił się nagle? Wcześniej wszystko działało ok (śledzę to od prawie 2 lat). Z tego co mi wiadomo nikt nic tam nie grzebał.

Magister ✭ ✭ ✭

Może jakieś wtyczki były wdrażane na stronę lub cokolwiek co mogło ingerować w kod źródłowy strony?

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭ ✭

Zgłosiłam sprawę do wsparcia platformy na której stoi sklep.

Dali znać, że inni też zgłosili u nich ten sam problem, więc będą sprawdzać co jest nie tak - prawdopodobnie problem leży po ich stronie.

Magister ✭ ✭

Hej Olga,

mogłabyś napisać, na jakiej platformie stoi Twój sklep? Ponieważ zaczynają pojawiać się podobne zapytania na forum do Twojego.

Nowicjusz ✭ ✭

Oczywiście - to IAI Shop Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭

A co na to support IAI? Z tego co mi wiadomo IAI w każdy sklep na platformie ma wdrożony rozszerzony moduł EC. Pokazywałaś im problem?

Nowicjusz ✭ ✭

Odpisali mi - tak jak wspomniałam wyżej - że więcej firm zgłosiło ten problem i już go naprawili. Aktualnie nic już nie wpada jako "0" .

Mimo wszystko dzięki wszystkim za pomoc Emotikon: Mrugający