Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

Powiększony widok strony (np. 120%) w statystykach Google Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

czy z GA można wyciągnąć informacje o stopniu powiększenia strony w przeglądarce?
Chciałbym dowiedzieć się ilu z użytkowników mojej witryny korzysta z przeglądarki z ustawionym powiększeniem np. na 120% (ctrl+plus), czy jest na to szansa?

Wiem, że są dane a propos rozdzielczości monitora użytkownika, ale chyba powiększenie robi już sama przeglądarka - tj. strona najpierw pobierana jest dla 100% rozdzielczości i później skalowana do np. 90%, więc dane w GA będą i tak dotyczyły 100%. Czy mam rację?

Z góry dziękuję za informację Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Interesant
luty

Wschodząca Gwiazda

Cześć.

Niestety nie można wyciągnąć takiej informacji z GA, bo nie jest ona zbierana w żaden sposób w standardowej implementacji.

Możesz ewentualnie stworzyć sobie niestandardowy wymiar i przekazywać go wraz z każdą odsłoną i jako zdarzenie przy zmianie powiększenia.

Do pomiaru powiększenia na desktopie można wykorzystać własność window.devicePixelRatio, która wynosi 1 bez powiększenia, 1.25 przy powiększeniu 125%, itd.

Używając funkcji Math.round i mnożąc otrzymaną wartość przez 100 mamy powiększenie wyrażone w procentach:

Math.round(100*window.devicePixelRatio);

Teraz wystarczy przesłać odczytaną wartość jako zmienna niestandardowa wraz z odsłoną i zdarzeniem przy zmianie powiększenia.

Do wyzwalania zdarzenia zmiany powiększenia można użyć funkcji window.onresize

Ogólnie robota dla programisty, bo trzeba napisać parę linijek kodu .js

No i oczywiście na smartfonach i tabletach o wysokich rozdzielczościach standardowo jest skalowanie typu 200 czy nawet 300% (i pewnie więcej dla ekranów UHD).

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Interesant
luty

Wschodząca Gwiazda

Cześć.

Niestety nie można wyciągnąć takiej informacji z GA, bo nie jest ona zbierana w żaden sposób w standardowej implementacji.

Możesz ewentualnie stworzyć sobie niestandardowy wymiar i przekazywać go wraz z każdą odsłoną i jako zdarzenie przy zmianie powiększenia.

Do pomiaru powiększenia na desktopie można wykorzystać własność window.devicePixelRatio, która wynosi 1 bez powiększenia, 1.25 przy powiększeniu 125%, itd.

Używając funkcji Math.round i mnożąc otrzymaną wartość przez 100 mamy powiększenie wyrażone w procentach:

Math.round(100*window.devicePixelRatio);

Teraz wystarczy przesłać odczytaną wartość jako zmienna niestandardowa wraz z odsłoną i zdarzeniem przy zmianie powiększenia.

Do wyzwalania zdarzenia zmiany powiększenia można użyć funkcji window.onresize

Ogólnie robota dla programisty, bo trzeba napisać parę linijek kodu .js

No i oczywiście na smartfonach i tabletach o wysokich rozdzielczościach standardowo jest skalowanie typu 200 czy nawet 300% (i pewnie więcej dla ekranów UHD).

Tomasz Ciepłucha

Wszechwiedzący ✭

Cześć Interesant Emotikon: Szczęśliwy

Pewnie wykorzystanie ctrl+plus można śledzić przez keyboard event, ale przyznam, że osobiście nigdy nie przerobiłem sprawy i przekazuję jedynie sugestię teoretyczną:

https://www.w3schools.com/jsref/dom_obj_event.asp

https://howchoo.com/g/otbhzje1nzr/how-to-handle-keyboard-events-in-jquery

________
Booguś