Obecnie 229 forumowiczów jest online
Obecnie 229 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odsyłanie z własnej strony

Nowicjusz ✭ ✭
Hej, mam problem taki że ostatnio najwięcej ruchu mam z referali - o dziwo witryną odsyłającą jest moja własna. Oczywiście wykluczyłem ją w liście wykluczeń stron odsyłających - ale nie wiem czy o to w życiu chodzi ;P Chciałbym poznać źródło problemu, od razu mówię że kod jest z universal więc jest zaimplementowany wszędzie. Sprawdzałem też głębiej dokładne storny odsyłające i wszędzie tag assitant jest zadowolony
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Odsyłanie z własnej strony

Najlepszy Współtwórca

Wykluczyłeś swoją domenę po zauważeniu problemu, czy była już wykluczona?

 

Jeśli teraz ją dodałeś do listy to poobserwuj, czy teraz będzie już OK.

Dominik Myślak

Odsyłanie z własnej strony

Najlepszy Współtwórca

Przy prawidłowej implementacji i wyzwalaniu kodu GA podczas odsłon może również wystąpić zjawisko odesłań własnych.  Następuje ono w sytuacji kiedy zostanie przekroczony limit czas bezczynności w trakcie sesji. Domyślnie ten limit to 30 min. Po takim czasie bezczynności (braku hitów wysyłanych do serwera GA) następuje koniec sesji. Rozpoczyna się też kolejna a jej źródłem jest własna domena. Rozwiązanie, o którym napisał Dominik zamienia domenę własną na wartość pustą (direct / none), która nie nadpisuje pierwotnego źródła i pozwala odzyskać realne dane o nim w raportach.

Jednak warto głębiej przyjrzeć się przyczynom. Wyeliminowałeś już kwestię poprawnej instalacji na wszystkich stronach. Może więc leży ona w zachowaniu użytkowników.