Obecnie 229 forumowiczów jest online
Obecnie 229 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odsyłanie z własnej strony

Nowicjusz ✭ ✭
Hej, mam problem taki że ostatnio najwięcej ruchu mam z referali - o dziwo witryną odsyłającą jest moja własna. Oczywiście wykluczyłem ją w liście wykluczeń stron odsyłających - ale nie wiem czy o to w życiu chodzi ;P Chciałbym poznać źródło problemu, od razu mówię że kod jest z universal więc jest zaimplementowany wszędzie. Sprawdzałem też głębiej dokładne storny odsyłające i wszędzie tag assitant jest zadowolony
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Wykluczyłeś swoją domenę po zauważeniu problemu, czy była już wykluczona?

Jeśli teraz ją dodałeś do listy to poobserwuj, czy teraz będzie już OK.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Przy prawidłowej implementacji i wyzwalaniu kodu GA podczas odsłon może również wystąpić zjawisko odesłań własnych.  Następuje ono w sytuacji kiedy zostanie przekroczony limit czas bezczynności w trakcie sesji. Domyślnie ten limit to 30 min. Po takim czasie bezczynności (braku hitów wysyłanych do serwera GA) następuje koniec sesji. Rozpoczyna się też kolejna a jej źródłem jest własna domena. Rozwiązanie, o którym napisał Dominik zamienia domenę własną na wartość pustą (direct / none), która nie nadpisuje pierwotnego źródła i pozwala odzyskać realne dane o nim w raportach.

Jednak warto głębiej przyjrzeć się przyczynom. Wyeliminowałeś już kwestię poprawnej instalacji na wszystkich stronach. Może więc leży ona w zachowaniu użytkowników.